iPhone SE 2 ile 2 Hafta

Not: Bu bir inceleme değildir, kısa bir deneyim aktarımıdır.

Oyun Performansı: Cihazın içinde A13 Bionic çip, 3 GB RAM, 4,7 inç Retina IPS LCD ekran, 1.821 mAh Li-Ion batarya ve 4 çekirdekli Apple GPU bulunmakta.
denediğim oyunlar CoD Mobile, PUBG Mobile ve Asphalt 9 oldu. Hepsi en yüksek ayarlarda yağ gibi aktı diyebilirim. Bir tek Asphalt 9'da kamera açısını "sabit" yapmadan önce sorun yaşadım.
1617650884117.png

Boyut, Tasarım ve Batarya Performansı: Telefonun boyutu 4,7 inç, genel olarak günümüz telefonlarına göre küçük ama tek elle telefon kullanmayı isteyenler için ideal. Tasarımı demode, günümüz için ama ben bu tasarımı sevdiğim için sorun yaratmadı.
Batarya olarak ise 1821 mAh bir batarya kullanmakta. Batarya süresi muadillere göre az fakat 1 saat oyun ve 2 saat günlük kullanım ile benim günümü çıkarmakta.
1617651065553.png

Arayüzdeki Akıcılık ve Apple Arcade: İlk önce bunları yazarken sürümümün iOS 14.4.2 olduğunu belirteyim.
Arayüzde gerçekten akıcı, her ne kadar ekran 60 Hz olsa da.
Apple Arcade gerçekten mobil oyun pazarına göre nitelikli işler sunuyor gördüğüm kadarıyla. Bu telefonu aldığımda yanında bedava 3 ay Apple Arcade geldiğini de belirteyim.
1617651305212.png

Sonuç olarak, ben bu telefonu çok oyun oynamayacak ve çoğunlukla günlük kullanımda kullanacaklar için öneriyorum. Gücünden dolayı değil batarya süresi yüzünden uzun oyun deneyimleri sunamayacak bir telefon.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Tamamdır hocam, bunu yanıtını almak istemiştim zaten ben de. Alışkanlıkların kişisel bir şey olduğu aşikar.

Evet aslında işlemciyi tek başına düşünürsek alamayacağımız sonuçları, uygun yazılımla yapan bir Apple var şu sıralar. En iyi örneği de M1. Birkaç yıla piyasadaki tüm uygulamaların desteklemesiyle ayrı bir dal olacak gibi duruyor. Binbir çeşit konfigürasyonların afasında kalan İntel ve AMD işlemcilere sallar oldu artık. Konuyu nerden nereye getirdim saçma oldu ama Apple son iki üç yılıyla övülmeyi hak ediyor ben de alanı dallandırmış oldum :)
Macbook modelleri iyi değil diye söylenmişti M1 hariç. Apple yazilim yapmayi biliyor.

Macbook modelleri iyi değil diye söylenmişti M1 hariç. Apple yazilim yapmayi biliyor.
Hocam yıllardır İntel kullanıyordu Apple. Şüphesiz onlar da iyilerdi tabii. Hepten kötü demek doğru değil. Lakin şimdi uygun fiyatı ve daha üstün performansıyla 2020 model Macbook'lar M1 ile i9'lu prolara kafa tutuyor. Böyle düşünürsek evet, intel işlemcili bir Macbook alınmaz. Yani artık.

150-200TL civarında satılan şarjlı kılıflar var aslında, onlar ile kullanılsa nasıl olur merak ediyorum. Elinize sağlık.

Apple neden hep bataryadan kısıyor anlamıyorum. Şu performansta telefona böyle bir batarya koymak bana saçma geliyor. Kullanan kişiler yettiğini söylese de bir ön yargı oluşturuyor.

Apple neden hep bataryadan kısıyor anlamıyorum. Şu performansta telefona böyle bir batarya koymak bana saçma geliyor. Kullanan kişiler yettiğini söylese de bir ön yargı oluşturuyor.
Hocam 2.5 aydır SE 2 kullanıcısıyım. Xiaomi Mi A3 gibi 4000 mAh bataryası+Amoled ekranı olan bir telefondan geçtim. Düşük parlaklıkta Mi A3'te tam parlaklık ile aldığım sürelere benzer süreler alıyorum. Mobil veri beklenenden daha çok yiyor ve dışarıda oyun oynamaya korkmam hariç hiçbir sorunum olmadı. Bana kalırsa bir güncellemeye bakıyor bu iş, çünkü ilk çıktığında cidden yeterli bir performansa sahipti. Ya 12 Mini satışları için böyle bir politika izliyorlar ya da yapacakları optimizasyonlar halen daha sürmekte. Kısaca gün içinde 1 saatten az oyun oynarsanız yetmemesi için bir sebep yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı