iPhone SE 2 Tanıtıldı

iPhone SE 2 tanıtıldı. Çerçeveler bağımsızlığını ilan etmiş. Yıl 2020...
Ekran Resmi 2020-04-15 19.08.36.png
.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5200 TL'ye IPhone'da 2. el daha mantıklı cihazlar var bence fiyat konusunda hiçbir iddiası yok önceki SE modeli gibi değil.

Bu IPhone'u tasarlamadan önce iPhone 8'i almışlar nasıl bir şey bu diye incelemişler sonra haa elma üstte kalmış ya şunu aşağı indirelim deyip piyasaya sürmüşler.

Şu devirde tüm firmaların giriş telefonları bile çerçevesizken bence bunun çerçeveleri 2020 yılı için kabul edilemez. S10e gibi bir şey yapabilirlerdi. Çerçevesiz tasarımda küçük telefon olabilirdi. Damla çentik kullanıp arkada veya yanda parmak izi okuyucu olabilirdi bence. Bu telefonu iPhone'um var diye hava atıcakların dışında pek alıcak kişi olucağını sanmıyorum.

Apple dünyasının uygun fiyatlı modeli olmasına rağmen şu 2 detay gözüme çarptı. Elmalıdan bunu beklemezdim, şaşırdım doğrusu.

Wi-Fi 6 için özellikle şaşırdım. Sadece Wi-Fi 5 olur diye düşünüyordum.
asdsadasdsadsad.PNG

asdasdasdasdasdasda.PNG

4K 60 FPS desteği olması gene benim için şaşırtıcı oldu. 30 FPS anca çeker diye düşünüyordum.

sadasdasdasd.PNG

Kötü yanlarına gelirsek;
  • Eski Apple tasarımı ile aynı tasarım.
  • Ekran çözünürlüğü büyük eksiklik.
Kamera sayısının az olması benim için eksiklik sayılmaz ama çoğu bunu eksiklik olarak düşünecektir.

Hayatımda elmalıyı öveceğim aklıma gelmezdi...

Kamera alt yapısı Iphone 8 ile benzer görünüyor. Bataryaları da aynı Apple sitesinde öyle belirtmiş, Iphone 8 ile yaklaşık olarak aynı batarya performansı verdiğini vurgulamış Apple. Ekran parlaklık değeri de iyiymiş. A13 Bionic kullanması da iyi olmuş, ben beğendim şahsen. Tasarımı beğendi mi söyleyemem mümkün değil, çerçeveler ince olmalıydı, her ne kadar bu tasarım sevilse de yıl 2020 sonuç olarak daha iyi bir ekran kasa oranı olması gerekirdi.

Benim beklentim yeniden Iphone 5'in efsane kasası ile çıkış yapıp, 3000 lira civarı fiyattan satışa sunulmasıydı. SE mantığı bu modelle birlikte ölmüşe benziyor. Ben tasarımını beğenemedim. O kadar da özel üretim olmamış. Fiyat etiketini, Türkiye kurundan dolayı hak etmediğini düşünüyorum. 3 tane Xiaomi Note 8 64GB alınabilir. Aile boyu herkes dijitalleşir. :)

Tüüü hayal kırıklığına uğradım. Ben bunu 3K civarında bekliyordum ve önceden sızdırılan tasarıma benzer olur diye düşünmüştüm. Ekranın böyle olması beni üzdü. Full ekran olsa iyi olurdu.

Bu iPhone tasarımını beğeniyorum fakat güncellikten epey uzak. Yurtdışı kullanıcıları için eski iPhonelarını (5s, 6, 7 serisi) düzenlerini bozmadan makul seviyede yükseltme imkanı sunmuşlar. Fiyatı birim bazında düşünürsek cidden ucuz bir telefon olmuş markaya göre.

Geri
Yukarı