iPhone SE (2020) alınır mı?

Hocam sizin kullanımınız nasıl, hangi uygulamaları ne kadar süreyle kullanıyorsunuz

Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medyalar kullanmıyorum. Spotify, Youtube ve burası gibi forumlar, ekşi sözlük, reddit gibi text bazlı sitelere giriyorum. Bir de whatsapp falan işte. Fakat akıllı saatim olduğundan Bluetooth hep açık, çok etkisi oluyor mudur bilemiyorum.

Arka kamerasu tek kelime ile muazzam. Bazen "bu böyle çekiyorsa Iphone 12 acaba nasıldır?" diye düşünüyorum. Beni çok tatmin ediyor. Fakat aynı hislerimi ön kamera için söyleyemeyeceğim. Ön kamera evet kötü değil; yalnız bir arka kamera kadar da değil. Bunun sebebi ise sanırım ön kamera Iphone 7 ile aynı olması gerekiyor.
Allah'tan kendimi fotoğraf çekmeyi hiç sevmem 😅

Neredeyse 2 aydır SE kullanıyorum. Telefonun bana ve birçok kişiye göre tek sıkıntısı ( eğer küçük ekranı dert etmiyorsanız) bataryasıdır. Fakat ben kullandığım 2 aylık sürem boyunca tek şarjla ortalama 6-7 saat arası ekran süresi alıyorum; fakat herhangi bir oyun oynamamakla birlikte, Instagram, Spotify gibi bir çok sosyal uygulamayı çok aktif kullanuyorum. Bir günü rahat çıkarıyor. Aklında bir soru varsa sorabilirsin.
Muhtemelen yarın kullanmaya başlayacağım, 6-7 saat ekran süresini ne şartlarda alıyorsunuz?

Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Pil konusu biraz üzüyor eğer telefonu sık kullanırsanız tavsiye etmem. Günlük şarj yetmeyebilir ve günaşırı şarj ya da kullanım sırasında şarj gibi yöntemlere başvurarak pil sağlığının hızla düşmesine neden olabilirsiniz. Ama sık sık kullanmıyorsanız tavsiye ederim çünkü o zaman batarya bu kadar büyük bir sorun teşkil etmeyecektir ayrıca bu fiyata kesinlikle değer.

Zamaninda anneme iPhone 6s Plus almıştık. Nisan ayında 4. yaşını dolduracak. Telefon hala çok iyi gram kasma yok. Pil sağlığı %80. Günde 3 kere şarj ediyoruz. Ama iPhone kalitesi de Bi başka.

Muhtemelen yarın kullanmaya başlayacağım, 6-7 saat ekran süresini ne şartlarda alıyorsunuz?
Herhangi bir oyun oynamıyorum fakat çok aktif Instagram,Youtube, Spotify ve Whatsapp kullanıyorum. İnternetteki bütün pil kullanım süresini arttıran şeyleri denedim; yani gereksiz widget kullanmıyorum, düşük parlaklıkta kullanıyorum,konum kapalı, vb. İnternete "Iphone şarj süresini uzatma" gibi başlıklarla aratırsanız bir sürü şey çıkıyor.
Forumda veya internette pil bakımından biraz sorunları oluğu belirtiliyor. Kısmen doğru fakat tek şarj ile bana bir günü çok rahat çıkartabiliyor. Kasım ve Aralık ayının yani 4 haftalık ortalama ekran süresini ve güncel olarak bu haftanın ekran süresini ekledim. İlk aldığım zamanlar tabi ki yeni olduğu için heves ile daha çok kullanıyordum. Bu aralar hevesim geçtiğinden sadece ihtiyacım olduğu zaman kullandığım için kullanım süresi doğal olarak daha düşük. Fakat yinede genelde 6 saat civarında ekran süresini görüyorum.

Dosya Ekleri

• 12a7e4ef-904f-4cd2-91f7-fbe8c32ab0d5.jpg
    12a7e4ef-904f-4cd2-91f7-fbe8c32ab0d5.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 86
  • bf40d496-4fb8-4a71-8496-c4813da1d9b6.jpg
    bf40d496-4fb8-4a71-8496-c4813da1d9b6.jpg
    67,4 KB · Görüntüleme: 82
  • e91ce601-725f-418b-8288-f15053c91d23.jpg
    e91ce601-725f-418b-8288-f15053c91d23.jpg
    66,7 KB · Görüntüleme: 71
  • WhatsApp Image 2020-12-01 at 14.28.24.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 14.28.24.jpeg
    66,1 KB · Görüntüleme: 69
  • güncel olan.jpeg
    güncel olan.jpeg
    54,1 KB · Görüntüleme: 83
Herhangi bir oyun oynamıyorum fakat çok aktif Instagram,Youtube, Spotify ve Whatsapp kullanıyorum. İnternetteki bütün pil kullanım süresini arttıran şeyleri denedim; yani gereksiz widget kullanmıyorum, düşük parlaklıkta kullanıyorum,konum kapalı, vb. İnternete "Iphone şarj süresini uzatma" gibi başlıklarla aratırsanız bir sürü şey çıkıyor.
Forumda veya internette pil bakımından biraz sorunları oluğu belirtiliyor. Kısmen doğru fakat tek şarj ile bana bir günü çok rahat çıkartabiliyor. Kasım ve Aralık ayının yani 4 haftalık ortalama ekran süresini ve güncel olarak bu haftanın ekran süresini ekledim. İlk aldığım zamanlar tabi ki yeni olduğu için heves ile daha çok kullanıyordum. Bu aralar hevesim geçtiğinden sadece ihtiyacım olduğu zaman kullandığım için kullanım süresi doğal olarak daha düşük. Fakat yinede genelde 6 saat civarında ekran süresini görüyorum.
4 haftalık kullanımdan sonra, şuan pil sağlığı % kaç?

4 haftalık kullanımdan sonra, şuan pil sağlığı % kaç?
şu an telefonu alalı 2 ay 10 küsür gün oluyor. Orada daha önceden de başka üyelere attığımdan ilk 4 haftalık ekran süresini attım. Neredeyse 2.5 aydır kullandığım telefonumun pil sağlığı an itibariyle %96, batarya döngüm ise an itibariyle 72. Yani aslında pili biraz fazla deformasyonda bırakmışım gibi geliyor; sanırım şarjdayken fazla oynuyorum. Pil sağlığımın %98 falan olmasını beklerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı