iPhone SE 2020 pil sağlığı çok hızlı düşüyor

simikel

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, 10 gün önce ikinci el %98 pil sağlıklı 4 aylık iPhone SE 2020 aldım. 10 gün içerisinde %94'e düştü. Ve sadece 5-6 kere şarj ettim. Neden bu kadar hızlı düştü yardımcı olabilir misiniz? Cihazda bir sorun olabilir mi? Şarj ettiğim adaptör orijinal olmadığından olabilir mi? Teşekkürler şimdiden...

Merhabalar, 10 gün önce ikinci el %98 pil sağlıklı 4 aylık iPhone SE 2020 aldım. 10 gün içerisinde %94'e düştü. Ve sadece 5-6 kere şarj ettim. Neden bu kadar hızlı düştü yardımcı olabilir misiniz? Cihazda bir sorun olabilir mi? Şarj ettiğim adaptör orijinal olmadığından olabilir mi? Teşekkürler şimdiden...

Evet orijinal değilse bundan kaynaklanabilir ancak buradan bir şey söylemek zor sarjınız yan sanayimi ve telefonu şarjda kullanıyor musunuz?

iPhone’u iTunes’den restore edince pil sağlığı yüzdesi biraz yükseliyor. Biraz kullanım sonrası olması gerektiği yere geliyor. Eski iPhone’umda %79’a düşüp servis uyarısı verdi restore edince tekrar %80’e gelmişti.

iPhone SE 2020 pil sağlığı hızlı düşüyor maalesef. Telefonu günde kaç kere şarj ediyorsunuz? Ayrıca orijinal adaptör ve kablo kullanın.
Telefonda fazla zaman geçirmiyorum genelde bilgisayar başındayım. İki günde bir veya bazen günde bir defa şarjda takıyorum cihazımı.

Geri
Yukarı