iPhone SE 2020 vs Redmi Note 12 Pro

iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum. Bütçem 6800-7000 TL arasında. Bir yandan da malum işlemli Redmi Note 12 Pro almak var hangisi daha mantıklı? iPhone 7 var halihazırda boyutuna alıştım diyebilirim.
İkinci el iPhone SE2020 al geç.

İkinci el S20 FE bulabilir o bütçede. Bulamazsa S10+ almak SE 2 almaktan daha iyi olur.
SE2 almak S10+ almaktan mantıklı.

Normal iOS güncellemesinden bahsediyorum. Note 12 Pro'da öyle bir sıkıntı olmuyor yani daha uzun ömürlü.

iOS 17ye kadar gideceğini düşünüyorum SE2020'nin.
Kilitlenme falan yok arkadaşım normal IOS bitse bile sallama lütfen. X serisi 17 almadı XS serisi 18, 11 de 19 almayacak SE 2020’de iPhone 11’den aynı CPU fakat daha yeni bir telefon olduğu için minimum IOS 19 alacaktır.

Note 12 Pro alınmaz o fiyata. Dimension kadar çöp bir işlemci yok. Note 10 serisi alsa on yüz bin kat daha verimli bir demeyim sunar. SE 2020 ile karşılaştırılabilecek bir seviyede değil.

Karşılaştırın sizde. Aşağıya indirince orada tüm özellikleri görebiliyorsunuz.

Sırf daha yüksek puan almasının sebebi hızlı şarj desteği, büyük ekran, kamera ve ram. Bazı insanlar küçük ekran seviyor. Hızlı şarj desteği çok gerekli değil. Günü çıkarıyorsa akşam şarja takarsınız biter. iOS'da RAM kullanımı Android'e göre çok daha az. Kamera konusunda fikrim yok fakat iPhone'da kamera MP düşük olsa bile kamera kaliteli oluyor. En basit örneği Redmi Note 12 Pro 108 MP ana kamera. iPhone 14 Pro Max 48 MP ana kamera.

Redmi alın. iPhone güncelleme desteği bitince kilitleniyor gibi düşünebilirsin. Uygulama indirmene falan izin vermiyorlar.
Redmi şaheser ama kamerası, bataryası olsun gayet güzel telefon satın alabilirsiniz. iPhone almayın tavsiyeme uyun pişman olursunuz.

Eki Görüntüle 1916534

Karşılaştırın sizde. Aşağıya indirince orada tüm özellikleri görebiliyorsunuz.

Şeyy dostum, Epey megapiksele, ekran büyüklüğüne ve RAM'e de puan veriyor😶‍🌫️

Geri
Yukarı