iPhone SE 2022 alınır mı?

Hocalarım iPhone 6S'den Samsung Galaxy A32'ye geçtim fakat memnun değilim.

Sorum şu ki eski bir Apple kullanıcısı olarak bataryanın hızlı bitmesi gibi pek çok sorundan kurtulmak için (ekstra yeni nesil iPhone modellerine nazaran daha ucuz olduğundan) Samsung'a geçtim. Şimdilerde ise gerek kamerasında gerekse saçma sapan kasıntılarından dolayı tekrardan Apple ürünlerine geri dönmek istiyorum. Bu bağlamda da almak istediğim telefon iPhone SE 2022 modeli.

Sizce alınır mı? Alınmaz diyorsanız da nedeni ve hangi modeli tavsiye ettiğinizi yazabilir misiniz?

İyi Sosyal'ler.

Kesinlikle alınmaz. Küçük ekran, eski tasarım ve 2000MAH gibi düşük bir pil değerine sahip olması almamak için yeterli sebepler olduğunu düşünüyorum.

iPhone SE (2022) sahibi olarak yazayım. Cihaz A15 Bionic işlemciye sahip olduğundan bir kere aşırı performanslı. Bu konuyu geçelim, tartışmaya açık bile değil. Yapılan testlerde ekran çözünürlüğü vs daha az olduğu için çoğu konuda iPhone 13 Pro Max'i bile geride bırakabiliyor uygulama açılış hızı vs konularında. Performansı geçiyorum.

Tasarım. Ben şahsi olarak büyük ekran telefon sevmiyorum. Bundan önce Samsung Galaxy S8 kullanıyordum ki aynı dönemde S8 Plus alma imkanım da vardı ben küçük ekranlıyı tercih ettim. Cebimde, elimde rahat olsun istiyorum. Ekran çok büyük olunca bence telefon deneyiminden uzaklaşıyor tablet kullanıyor gibi hissediyorum. Halihazırda iPad Air 2 sahibiyim. Telefonum telefon olarak kalsın. Ekran boyutu benim için uygun. Tabii bu tercih kişiseldir.

Batarya. Bataryası 2018 mAh. Açıkçası batarya performansına şaşırdığımı söyleyebilirim. 2000'lik bir cihaza göre çok iyi. Günü kesinlikle çıkarıyor. Bazen işten eve geldiğimde şarja takayım diye bilerek kullanımı artırdığım bile oluyor. Oyun vs oynarken elbette batarya tükeniyor ama batarya performansı oyun ile kıyaslanacak bir şey değil. Bir de powerbank alırım yanına diyordum şu anlık powerbank harcaması bana gereksiz geliyor açıkçası. Batarya performansının 2018 mAh bir cihaza göre bu kadar iyi olmasını ben işlemci gücüne bağlıyorum. Cihaz fazla güçlü. Bu nedenle yaptığı her işlemi zorlanmadan yerine getirebiliyor. Ne ısınma var ne bir şey.

Neden iPhone 11 tercih etmedim? Birkaç nesil öncesinin telefonunu almaktansa son çıkan IPhone'u almak birinci sebebimdi. İkincisi de ekran boyutu faktörü. Üçüncüsü de performans. A15 alabilecekken neden A13 alayım?

Tercihimden çok memnunum. Tasarıma takılmayacaksanız tercih edilebilir bir cihaz. Uçak gibi. Aldığım günden beri elimden bırakamıyorum. Oyun falan da yükledim bilgisayarı tableti bir kenara bıraktım resmen. Product Red rengi bir öncekine göre harika. Varsa sormak istediğiniz bir şey cihaz sahibi olarak yanıtlayabilirim. Elbette görüş bildirmek serbest ama SE (2022) sahibi olmayanlar fazla atıp tutmasın :)

Bende SE serisini çok seviyorum ancak bana kalırsa ekranı çok kötü OLED ekran olsa bence mükemmel olurdu. Bu arada bende iPhone XR kullanıyorum benim ekranımda aynı film izlerken falan pek memnun değilim. Keşke bütün modeller OLED ekran olsa hem daha iyi batarya performansı verirdi zaten az batarya kapasiteli telefonlar çıkartıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı