iPhone SE 2022 alınır mı?

TR_KaanBey

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Ryzen 7 3700x 8 Core 16 Thread 32MB

Ekran Kartı : ASUS Nvidia RTX 2080 8 GB GDDR6

Anakart : Asus Prime B450M-A II AM4 Socket

Ram : GSKILL Flare X 3200MHZ 8X2 16GB

SSD : WD Blue SN570 M.2 NVMe SSD / 3.5GB-2.3GB
Meslek
Siber Güvenlik ve Bilgi İşlem Uzmanı
Hocalarım iPhone 6S'den Samsung Galaxy A32'ye geçtim fakat memnun değilim.

Sorum şu ki eski bir Apple kullanıcısı olarak bataryanın hızlı bitmesi gibi pek çok sorundan kurtulmak için (ekstra yeni nesil iPhone modellerine nazaran daha ucuz olduğundan) Samsung'a geçtim. Şimdilerde ise gerek kamerasında gerekse saçma sapan kasıntılarından dolayı tekrardan Apple ürünlerine geri dönmek istiyorum. Bu bağlamda da almak istediğim telefon iPhone SE 2022 modeli.

Sizce alınır mı? Alınmaz diyorsanız da nedeni ve hangi modeli tavsiye ettiğinizi yazabilir misiniz?

İyi Sosyal'ler.

Sorum şu ki eski bir Apple kullanıcısı olarak bataryanın hızlı bitmesi gibi pek çok sorundan kurtulmak için (ekstra yeni nesil iPhone modellerine nazaran daha ucuz olduğundan) Samsung'a geçtim. Şimdilerde ise gerek kamerasında gerekse saçma sapan kasıntılarından dolayı tekrardan Apple ürünlerine geri dönmek istiyorum. Bu bağlamda da almak istediğim telefon iPhone SE 2022 modeli.

Sizce alınır mı? Alınmaz diyorsanız da nedeni ve hangi modeli tavsiye ettiğinizi yazabilir misiniz?

İyi Sosyal'ler.

SE 2022 Max ederi 8K o fiyatlara 11 veya 12 mini alınır

İyi Sosyal'ler.
İlk hatayı amiral gemisi cihazdan giriş seviyesi cihaza geçmekle yapmışsınız. İphonedan geçilecek cihaz samsung bazında s serisidir. Gene belki memnun etmeyebilir işletim sistemi farklılığından ama kasma donma yaşamazsınız. Yukarıda yazılanlara da katılıyorum 11 veya 12 miniye bakın. Android cihaza yönelmeyin memnun etmeyebilir.

iPhone SE (2022) sahibi olarak yazayım. Cihaz A15 Bionic işlemciye sahip olduğundan bir kere aşırı performanslı. Bu konuyu geçelim, tartışmaya açık bile değil. Yapılan testlerde ekran çözünürlüğü vs daha az olduğu için çoğu konuda iPhone 13 Pro Max’i bile geride bırakabiliyor uygulama açılış hızı vs konularında. Performansı geçiyorum.

Tasarım. Ben şahsi olarak büyük ekran telefon sevmiyorum. Bundan önce Samsung Galaxy S8 kullanıyordum ki aynı dönemde S8 Plus alma imkanım da vardı ben küçük ekranlıyı tercih ettim. Cebimde, elimde rahat olsun istiyorum. Ekran çok büyük olunca bence telefon deneyiminden uzaklaşıyor tablet kullanıyor gibi hissediyorum. Hali hazırda iPad Air 2 sahibiyim. Telefonum telefon olarak kalsın. Ekran boyutu benim için uygun. Tabi bu tercih kişiseldir.

Batarya. Bataryası 2018 mAh. Açıkçası batarya performansına şaşırdığımı söyleyebilirim. 2000’lik bir cihaza göre çok iyi. Günü kesinlikle çıkarıyor. Bazen işten eve geldiğimde şarja takayım diye bilerek kullanımı artırdığım bile oluyor. Oyun vs oynarken elbette batarya tükeniyor ama batarya performansı oyun ile kıyaslanacak bir şey değil. Bir de powerbank alırım yanına diyordum şu anlık powerbank harcaması bana gereksiz geliyor açıkçası. Batarya performansının 2018 mAh bir cihaza göre bu kadar iyi olmasını ben işlemci gücüne bağlıyorum. Cihaz fazla güçlü. Bu nedenle yaptığı her işlemi zorlanmadan yerine getirebiliyor. Ne ısınma var ne bişey.

Neden iPhone 11 tercih etmedim? Birkaç nesil öncesinin telefonunu almaktansa son çıkan iPhone’u almak birinci sebebimdi. İkincisi de ekran boyutu faktörü. Üçüncüsü de performans. A15 alabilecekken neden A13 alayım?

Tercihimden çok memnunum. Tasarıma takılmayacaksanız tercih edilebilir bir cihaz. Uçak gibi. Aldığım günden beri elimden bırakamıyorum. Oyun falan da yükledim bilgisayarı tableti bir kenara bıraktım resmen. Product Red rengi bir öncekine göre harika. Varsa sormak istediğiniz bir şey cihaz sahibi olarak yanıtlayabilirim. Elbette görüş bildirmek serbest ama SE (2022) sahibi olmayanlar fazla atıp tutmasın :)

iPhone SE (2022) sahibi olarak yazayım. Cihaz A15 bionic işlemciye sahip olduğundan bir kere aşırı performanslı. Bu konuyu geçelim, tartışmaya açık bile değil. Yapılan testlerde ekran çözünürlüğü vs daha az olduğu için çoğu konuda iPhone 13 Pro Max'i bile geride bırakabiliyor uygulama açılış hızı vs konularında. Performansı geçiyorum.

Tasarım. Ben şahsi olarak büyük ekran telefon sevmiyorum. Bundan önce Samsung Galaxy S8 kullanıyordum ki aynı dönemde S8 Plus alma imkanım da vardı ben küçük ekranlıyı tercih ettim. Cebimde, elimde rahat olsun istiyorum. Ekran çok büyük olunca bence telefon deneyiminden uzaklaşıyor tablet kullanıyor gibi hissediyorum. Halihazırda iPad Air 2 sahibiyim. Telefonum telefon olarak kalsın. Ekran boyutu benim için uygun. Tabii bu tercih kişiseldir.

Batarya. Bataryası 2018 mAh. Açıkçası batarya performansına şaşırdığımı söyleyebilirim. 2000'lik bir cihaza göre çok iyi. Günü kesinlikle çıkarıyor. Bazen işten eve geldiğimde şarja takayım diye bilerek kullanımı artırdığım bile oluyor. Oyun vs oynarken elbette batarya tükeniyor ama batarya performansı oyun ile kıyaslanacak bir şey değil. Bir de powerbank alırım yanına diyordum şu anlık powerbank harcaması bana gereksiz geliyor açıkçası. Batarya performansının 2018 mAh bir cihaza göre bu kadar iyi olmasını ben işlemci gücüne bağlıyorum. Cihaz fazla güçlü. Bu nedenle yaptığı her işlemi zorlanmadan yerine getirebiliyor. Ne ısınma var ne bir şey.

Neden iPhone 11 tercih etmedim? Birkaç nesil öncesinin telefonunu almaktansa son çıkan IPhone'u almak birinci sebebimdi. İkincisi de ekran boyutu faktörü. Üçüncüsü de performans. A15 alabilecekken neden A13 alayım?

Tercihimden çok memnunum. Tasarıma takılmayacaksanız tercih edilebilir bir cihaz. Uçak gibi. Aldığım günden beri elimden bırakamıyorum. Oyun falan da yükledim bilgisayarı tableti bir kenara bıraktım resmen. Product red rengi bir öncekine göre harika. Varsa sormak istediğiniz bir şey cihaz sahibi olarak yanıtlayabilirim. Elbette görüş bildirmek serbest ama SE (2022) sahibi olmayanlar fazla atıp tutmasın :)

Her şeye eyvallah kamerası iPhone 8 ile aynı lensi kullanıyor ön kamera 30FPS çekiyor ve geniş açı, gece modu bile yok bu yüzden bile almama sebebi bende küçük seviyorum ama gidip SE 2020 alırım bunu yerine işlemcisi için 4K bayılmak mantıklı değil ki zaten SE 2020 de Max 4.5k eder burada bir netleşelim IPhone'ler güzel cihazlar ama hiçbiri fiyatını haketmiyor özellikle SE 2022.

Her şeye eyvallah kamerası iPhone 8 ile aynı lensi kullanıyor ön kamera 30FPS çekiyor ve geniş açı, gece modu bile yok bu yüzden bile almama sebebi bende küçük seviyorum ama gidip SE 2020 alırım bunu yerine işlemcisi için 4K bayılmak mantıklı değil ki zaten SE 2020 de Max 4.5k eder burada bir netleşelim IPhone'ler güzel cihazlar ama hiçbiri fiyatını haketmiyor özellikle SE 2022.
Türkiye piyasasında fiyatını hak eden bir tane telefon ya da telefonu geçtim elektronik cihaz gösterir misin bana? iPhone SE (2022) sonuna kadar fiyatını hak ediyor çünkü zaten 399 dolarlık cihaz abi bu. Fiyatı bizim ülkede 11 bin lira sadece. Fiyatı bize özgü. Şunu ayırd edelim. Apple'ın 400 dolara bu donanımı sunması mükemmel bişey. Türkiye fiyatı olarak da baktığında 11 bin liraya bu donanımda başka telefon bulabilir misin? Bulamazsın. Demek ki şu fiyat bahanesini ortadan kaldırmamız gerekiyor artık. Ülkemizde enflasyon olmuş %300. Bu fiyatlara alışacağız.

Türkiye piyasasında fiyatını hak eden bir tane telefon ya da telefonu geçtim elektronik cihaz gösterir misin bana? iPhone SE (2022) sonuna kadar fiyatını hak ediyor çünkü zaten 399 dolarlık cihaz abi bu. Fiyatı bizim ülkede 11 bin lira sadece. Fiyatı bize özgü. Şunu ayırd edelim. Apple'ın 400 dolara bu donanımı sunması mükemmel bir şey. Türkiye fiyatı olarak da baktığında 11 bin liraya bu donanımda başka telefon bulabilir misin? Bulamazsın. Demek ki şu fiyat bahanesini ortadan kaldırmamız gerekiyor artık. Ülkemizde enflasyon olmuş %300. Bu fiyatlara alışacağız.

Aynen kardeşim

Yeni konular

Geri
Yukarı