iPhone SE 2022 vs iPhone 11

Yeni nesil olması bir şey değiştirmiyor maalesef, ne gece modu veya ne de geniş açıya sahip bir telefon.
Hayırlısı olsun arkadaşa, kendisinin yerinde olsam aynı fiyata sarı siteden 11 Pro veya 12 mini tercih ederdim. OLED ekran, geniş açı, ve daha iyi bir batarya performansı elde etmiş olurdum.

11 Pro ve 12 Mini'nin SE 3 kadar ucuz olduğundan emin misin 😶

Yeni nesil olması bir şey değiştirmiyor maalesef, ne gece modu veya ne de geniş açıya sahip bir telefon.
Hayırlısı olsun arkadaşa, kendisinin yerinde olsam aynı fiyata sarı siteden 11 Pro veya 12 Mini tercih ederdim. OLED ekran, geniş açı, ve daha iyi bir batarya performansı elde etmiş olurdum.

Katılıyorum, konu fanboylarla dolu zaten. @SamedDX 2019 yılında çıkan iPhone 11, 2022 yılında çıkan Android'den daha uzun süre güncelleme alır dedi, umarım Redmi'lerden vs. bahsediyordur... S22 iPhone 11'den 3 sene daha fazla güncelleme alacak, 2027'ye kadar da güvenlik güncellemesi alacak... İşlemciye göre duyuruyor zaten, A11 seneye biterse 3 yılı, bu sene biterse 2 yılı var iPhone 11'in, kişisel telefonum olarak kullanıyordum güç tüketmeyen ekranına göre orijinal bataryada kötü bir batarya performansı vardı, ekranı zaten berbat, işlemcisi ve kamerası dışında çok bir alınabiliriği yok o da 2. el olarak, 2019 model cihaz. Normalde 400 dolarlık telefon, 9.000 TL falan olması lazım şu anki duruma göre ama Apple'ın satış politikasından dolayı 18.000 TL :D, 800 dolarlık S22 bile 16.000 TL'iken... Ülkemizde sıfır olarak fiyatını hak eden Apple ürünü yok

11 Pro ve 12 Mini'nin SE 3 kadar ucuz olduğundan emin misin 😶
Tekrar okumanı öneririm, 2. el'den bahsettim.
1666116194769.png

Katılıyorum, konu fanboylarla dolu zaten. @SamedDX 2019 yılında çıkan iPhone 11, 2022 yılında çıkan Android'den daha uzun süre güncelleme alır dedi, umarım Redmi'lerden vs. bahsediyordur... S22 iPhone 11'den 3 sene daha fazla güncelleme alacak, 2027'ye kadar da güvenlik güncellemesi alacak... İşlemciye göre duyuruyor zaten, A11 seneye biterse 3 yılı, bu sene biterse 2 yılı var iPhone 11'in, kişisel telefonum olarak kullanıyordum güç tüketmeyen ekranına göre orijinal bataryada kötü bir batarya performansı vardı, ekranı zaten berbat, işlemcisi ve kamerası dışında çok bir alınabiliriği yok o da 2. el olarak, 2019 model cihaz. Normalde 400 dolarlık telefon, 9.000 TL falan olması lazım şu anki duruma göre ama Apple'ın satış politikasından dolayı 18.000 TL :D, 800 dolarlık S22 bile 16.000 TL'iken... ülkemizde sıfır olarak fiyatını hak eden Apple ürünü yok.

Allah'tan babam 7 yıl önce bu IPhone'u almış. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar okumanı öneririm, 2. El'den bahsettim.

2. elin sağı solu belli olmuyor. 2. el RTX 3050 GPU aldım, 5 gün sonra bozuldu, sahibine verecektim, “sen kötü kullandın.” dedi. Ondan sonra bir daha 2. el almadım.

Katılıyorum, konu fanboylarla dolu zaten. @SamedDX 2019 yılında çıkan iPhone 11, 2022 yılında çıkan Android'den daha uzun süre güncelleme alır dedi, umarım Redmi'lerden vs. bahsediyordur... S22 iPhone 11'den 3 sene daha fazla güncelleme alacak, 2027'ye kadar da güvenlik güncellemesi alacak... İşlemciye göre duyuruyor zaten, A11 seneye biterse 3 yılı, bu sene biterse 2 yılı var iPhone 11'in, kişisel telefonum olarak kullanıyordum güç tüketmeyen ekranına göre orijinal bataryada kötü bir batarya performansı vardı, ekranı zaten berbat, işlemcisi ve kamerası dışında çok bir alınabiliriği yok o da 2. el olarak, 2019 model cihaz. Normalde 400 dolarlık telefon, 9.000 TL falan olması lazım şu anki duruma göre ama Apple'ın satış politikasından dolayı 18.000 TL :D, 800 dolarlık S22 bile 16.000 TL'iken... Ülkemizde sıfır olarak fiyatını hak eden Apple ürünü yok
Apple ürünlerini hiç bir zaman sıfır almadım, almam da. 2. el aldım, 2 ay geçmedi 1500 TL kar ekledi telefon. Samsung veya farklı bir üreticiden telefon alsam büyük ihtimalle 2-3 yıl sonra sıfır aldığın fiyatından ziyade 1K-2K zararına satarım. Android kullanmak istiyorsan sıfır alıp ömürlük kullanacaksın, artık yazılım desteğini de dediğin gibi uzun tutuyorlar zaten. 2017'de satın alınan J7 bile takır takır çalışıyor, yazılım almasa bile ROM yükleme avantajı da var.

Apple ürünlerini hiçbir zaman sıfır almadım, almam da. 2. el aldım, 2 ay geçmedi 1500 TL kar ekledi telefon. Samsung veya farklı bir üreticiden telefon alsam büyük ihtimalle 2-3 yıl sonra sıfır aldığın fiyatından ziyade 1k-2K zararına satarım. Android kullanmak istiyorsan sıfır alıp ömürlük kullanacaksın, artık yazılım desteğini de dediğin gibi uzun tutuyorlar zaten. 2017'de satın alınan J7 bile takır takır çalışıyor, yazılım almasa bile ROM yükleme avantajı da var.

Hocam o 2017 “takır takır” çalışan J7, neden bende J7 Plus olmasına rağmen, oyun oynamama rağmen “takır takır” çalışmadı?

Allah'tan babam 7 yıl önce bu IPhone'u almış. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. elin sağı solu belli olmuyor. 2. el RTX 3050 GPU aldım, 5 gün sonra bozuldu, sahibine verecektim, “sen kötü kullandın.” dedi. Ondan sonra bir daha 2. el almadım.
Anlamazsan bozuk mal alırsın.

Hocam o 2017 “takır takır” çalışan J7, neden bende J7 Plus olmasına rağmen, oyun oynamama rağmen “takır takır” çalışmadı?
Telefon 3 el değiştirdi şuan 3. kişi kullanıyor iş telefonu olarak. Telefonun tek maliyeti batarya oldu onu da 50 TL'ye çözmüştüm. Senin kullandığın telefonu bilmem ama nedense takır takır çalışıyor. 🤣

O kadar anlatık sana hala 3 seneye güncelleme almayacak falan diyorsun. Yazılım diyorum, yazılım, çok kötü bir işe yaramıyor, stabil değil, donanımda iyi olduğu taraflar olabilir yazılım başarısız olduktan sonra benim için çok da önemi yok. Tabii sen uygulama çalışmayınca ayarlar > uygulamalar > verileri temizle yapmaktan sıkılmıyorsan sorun yok ya da 2D yüz okuma koymaları seni rahatsız etmiyorsa ya da video çekerken yok şu kamerayı şu çözünürlükte kullanırım onu kullanırsam eis devre dışı kalır vs... vs... Gibi kısıtlamalardan etkilenmiyorsan sıkıntı yok.

O kadar anlatık sana hala 3 seneye güncelleme almayacak falan diyorsun. Yazılım diyorum, yazılım, çok kötü bir işe yaramıyor, stabil değil, donanımda iyi olduğu taraflar olabilir yazılım başarısız olduktan sonra benim için çok da önemi yok. Tabii sen uygulama çalışmayınca ayarlar > uygulamalar > verileri temizle yapmaktan sıkılmıyorsan sorun yok ya da 2D yüz okuma koymaları seni rahatsız etmiyorsa ya da video çekerken yok şu kamerayı şu çözünürlükte kullanırım onu kullanırsam eis devre dışı kalır vs... Vs... Gibi kısıtlamalardan etkilenmiyorsan sıkıntı yok.

Android tarafının en stabil arayüzüne sahip Samsung, kısıtlama deyip aynı anda IOS'u övmeniz çok komik olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı