iPhone SE 3 vs 10.999 TL’lik Android telefon

xakiran

Hectopat
iPhone SE 3’ün 10.999 TL’lik fiyat etiketi ile satışa çıkması sonrası merak ettiğim karşılaştırma. Elinde sadece 11K bütçesi olan bir kişi Android tarafına baktığında hangi telefonu tercih edebilir? Keza alacakken bütçeyi birkaç bin lira daha arttırarak iPhone 11-12-13’e bakmakta mantıklı seçimlerden.

Iphone 11 bu fiyatlara kesinlikle alınmamalı. İmkan varsa 12 veya üstü alınmalı. Yoksa android'e yönenilmeli. Ya da telefonu günlük kullanacak biri ise Iphone SE alınıp, hem küçük ve kompakt oluşu hem de işlemcisinin gerçek anlamda hızlı olması dolayısıyla tercih edilebilir. Onun haricinde android'e yönelip F/P ürüne yönelmek daha mantıklı. (Iphone 11 kullanıcısıyım ve 13-14 ay önce 5.900'e almıştım)

Iphone 11 bu fiyatlara kesinlikle alınmamalı. İmkan varsa 12 veya üstü alınmalı. Yoksa android'e yönenilmeli. Ya da telefonu günlük kullanacak biri ise Iphone SE alınıp, hem küçük ve kompakt oluşu hem de işlemcisinin gerçek anlamda hızlı olması dolayısıyla tercih edilebilir. Onun haricinde android'e yönelip F/P ürüne yönelmek daha mantıklı. (Iphone 11 kullanıcısıyım ve 13-14 ay önce 5.900'e almıştım)
Hocam neden “günlük kullanım” diye indirgediniz? Apple A15 Bionic + HD ekran ile temelde performansı çok uçuk değil mi?

Hocam neden “günlük kullanım” diye indirgediniz? Apple A15 Bionic + HD ekran ile temelde performansı çok uçuk değil mi?
Zaten güçlü olduğundan bahsetmiştim. Olay gücü ya da görüntü kalitesi değil (kaldı ki görüntü kalitesi şimdi ki oled ekranların ya da iphone tarafındaki Super liquid retinalardan fazlasıyla kötü). Olay telefonun kompakt oluşu ve aslında telefon diyebileceğimiz bir yapıda olması. Yani yeni nesil telefonlar gibi tablete yakın büyüklükte olmaması. En azından benim için böyle. Şuan telefon alacak olsaydım muhtemelen yeni nesil SE'ye geçiş yapardım. Kaldı ki hala Iphone 11'imi kız arkadaşıma, kendime de SE 3.nesil almayı düşünebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı