iPhone SE 3 vs S22

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 80
  • Görüntüleme 2B
Bütçe
19000 TL
Telefonun amiral gemisi olması bir anlam ifade etmiyor. Cihaz Android olduğu sürece güncelleme desteğinin kesinliği olmuyor. Yeni çıkan Android cihazların çoğu çıktığı yıl güncelleme alıp daha da güncelleme almıyor. Ancak Apple 2015'te çıkan telefonuna bile yıllarca güncelleme desteği sunmuştu.

Yıllarca destek almasının bir önemi yok telefon kullanılamayacak hale geliyor.

S22 kat kat daha güçlü bir telefon.

iPhone SE tek avantajı daha fazla yazılım desteği alması sanırım 1 yıl daha fazla yazılım desteği alıyor.

Alakası yok SE de A15 işlemci var. iPhone 13'teki işlemciyi bu telefonda kullanmışlar. Tek avantajı o fiyata göre 11-12'ye göre daha performanslı olması.

Yıllarca destek almasının bir önemi yok telefon kullanılamayacak hale geliyor.
Kullanılmayacak hale gelmesi telefonun güncel tutulmamasından kaynaklı. Performans olarak asla iyileştirilme yapılmıyor çünkü. Uygulamalar kendini güncellerken telefon aynı stabil kalınca gün geçtikçe performans kaybı yaşanıyor ve ölü bir cihaz kullanıyorsunuz. Bunu iOS telefonlarda yaşamanız nerdeyse imkansız çok yaşlı bir telefon kullanmıyorsanız tabii ki.

Arkadaşlar burada tercih güçlü olup olmaması değil.

Buradaki tercihin temeli ios mu android mi.
İphone 4s ten bile attığın video storyler daha kaliteli tamamen kişinin tercihi yazılıma göre.

Apple 60fps kayıt ile
Android 60fps kayıt aynı olmuyor.

Yan yana bizzat bir çok amiral gemisi ile denedim.

Bunun dışında apple lensleri safir kristal olduğu için çizilmiyor.
Samsung safir kullanmiyor gözle görülmeyen kılcal cizikler oluşuyor.

Ve yine apple gece videolarinda daha başarılı.

Samsung ekran konusunda muazzam.

Kullanılmayacak hale gelmesi telefonun güncel tutulmamasından kaynaklı. Performans olarak asla iyileştirilme yapılmıyor çünkü. Uygulamalar kendini güncellerken telefon aynı stabil kalınca gün geçtikçe performans kaybı yaşanıyor ve ölü bir cihaz kullanıyorsunuz. Bunu iOS telefonlarda yaşamanız neredeyse imkansız çok yaşlı bir telefon kullanmıyorsanız tabii ki.

Bu sene SE 3'e geçmeden 6S kullanıyordum ve çoğu Android'den daha iyi olduğuna eminim.

Telefonun amiral gemisi olması bir anlam ifade etmiyor. Cihaz Android olduğu sürece güncelleme desteğinin kesinliği olmuyor. Yeni çıkan Android cihazların çoğu çıktığı yıl güncelleme alıp daha da güncelleme almıyor. Ancak Apple 2015'te çıkan telefonuna bile yıllarca güncelleme desteği sunmuştu.

4 yıl güncelleme desteği alacağı açıklanmış.

O konuda haklısınız ama insan belli bir yerden sonra sıkılıp telefon değiştirme isteği olacağı için ben S22 almayı düşündüm. Yani 14'te alsam 3-4 yıl sonra değiştirmek isteyeceğim.
Değiştirmek isteği farkli bir nokta mesela şuan halâ 6 kullanan arkadaşlar var ve iphone 6 2014 çıkışlı.
Iphone 14 dediğin cihazi alsan en az 10 yıl kullanırsın. Apple yazilimla eskitmese.

Yeni konular

Geri
Yukarı