iPhone X animasyonlarının kasması

RoleAlert

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce Redmi 9T cihazından iPhone X'e geçiş yaptım, ilk başlarda akıcı geliyordu. Fakat sonradan animasyon kasmaları hisseder gibi oldum. Mesela Safari'yi 5-6 dakika kullandıktan sonra, uygulamadan çıkarken animasyon kasması yaşanıyor. Sadece Safari için değil diğer uygulamalarda da aynı sorunu yaşıyorum. Pil değişimi yaptım. Fakat haala aynı sorun var. Bunun bir çözümü var mı?

Merhaba arkadaşlar, 1 ay önce Redmi 9T cihazından iPhone X'e geçiş yaptım, ilk başlarda akıcı geliyordu. Fakat sonradan animasyon kasmaları hisseder gibi oldum. Mesela Safari'yi 5-6 dakika kullandıktan sonra, uygulamadan çıkarken animasyon kasması yaşanıyor. Sadece Safari için değil diğer uygulamalarda da aynı sorunu yaşıyorum. Pil değişimi yaptım. Fakat haala aynı sorun var. Bunun bir çözümü var mı?

5-6 dakika kullandıktan sonra ısınıyor mu?

Ayarlardan animasyon süresini en kısa olarak ayarlayın telefon daha rahatlayacaktır o kasma hissini daha çok azaltır diye düşünüyorum. Telefon da hızlanmış olur.
Başka bir çözüm olarak ne olur bilmiyorum benim aklıma bu fikir geldi bi.

Ayarlardan animasyon süresini en kısa olarak ayarlayın telefon daha rahatlayacaktır o kasma hissini daha çok azaltır diye düşünüyorum. Telefon da hızlanmış olur.
Başka bir çözüm olarak ne olur bilmiyorum benim aklıma bu fikir geldi bir.

Hareketi Azalt'ı mı demek istediniz.

Büyük ihtimalle ısındıktan sonra kasma daha da artıyor değil mi?

Evet ısınınca mesela klavyede yazı yazarken falan gecikme oluyor.

Benim eski 6S de oluyordu X de olması değişik. Kılıfın varsa çıkar kılıfla bile aynısı oluyorsa güç tasarrufuna al işlemci gücü kısılıyor daha az güç tüketiyor daha az ısı açığa çıkartıyor eğer işe yaramazsa peltierli soğutucu almanı tavsiye ederim yani Safari'de gezerken bile soğutucu takacaksın ama başka çözümü yok.

Bende de iPhone 7 de olurdu ancak iPhone 8 Plus da olmuyor. Bence iTunes üzerinden IOS'u yeniden yükleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı