iPhone X çok ısınıyor

KIZIL BARON

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Denizci
Telefonumu kardeşime verdim bir günlüğüne telefonu aldığımda şebeke gidip geliyor dedi hattı çıkarıp taktım düzeldi şimdi ise telefon cayır cayır yanıyor arka kısmı el dokunulmuyor elimi yakacak derecede ne yapmam gerek pil çabuk bitiyor ben kullanırken telefon gayet stabil çalışıyordu.

Aynı sıkıntı bende de var sanırım sürümden kaynaklı. Sizde gelişmeler nasıl telefoncu ne dedi?

Daha önce de bu forumda iPhone X'in ısınma problemlerine dair bir şeyler yazdım buraya da yazmak isterim. iPhone X'in anakartı baştan aşağı tasarım hatalarıyla dolu. Bu tasarım hataları da size öyle ya da böyle problem olarak geri dönüyor. Apple'ın bu cihazda kullandığı ilk nesil çift katmanlı anakartın içinde eski modellere nazaran çok daha fazla bileşen vardı.

Bu bileşenlerin fazlalığı anakartın ısı dağılımında zorlanmasına sebep oluyor. Özellikle günümüz de gittikçe her sürümde ağırlaşan sistem ve kötü optimize edilmiş uygulamalar iPhone X'in zaten ısı dağılımı konusunda kötü olan anakartı için sıkıntılı. Bu anakart dediğim gibi çok deneysel olduğu için içinde ki parçaların da pek sağlam olduğunu düşünmüyorum. Düşürme kaynaklı çok fazla yeşil çizgi ve Face ID problemi bildiriliyor mesela. Sizin durumunuzda da içinde ki herhangi bir entegre arızalanmış olabilir düşme sonucu. Servisten ne sonuç çıktı? Bildirirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı