iPhone XR vs 11 vs 12 mini

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, şu an elimde 1 yıl garantisi olan (Xiaomi mağazasından alındı.) Redmi Note 8 Pro mevcut. Ancak son dönemlerde yazılımsal hatalardan kaynaklı pek memnun değilim. İşe başladım ve para biriktiriyorum, amacım yaz sonu bu telefonlardan birisini almak, bütçe benim için çok önemli, ne kadar az verirsem o kadar iyi ancak önemli bir kalite farkı varsa 3-5 demem elimden geldiğince vermeye çalışırım. Telefondan genel olarak beklentim uzun ömürlü olması, genel olarak Instagram, WhatsApp ve YouTube tarzı uygulamalar kullanıyorum, kamerayı arada bir kullanırım ancak kalitesi önemli, ayrıca oyun neredeyse hiç oynamam, sadece arada bir FIFA oynarım onun dışında PUBGM olsun Wild Rift olsun bu tarz oyunlar asla oynamam diyebilirim. Telefondan genel olarak beklentilerim bunlar. Bunun dışında birkaç sorum var.

1) Öncelikle sorum fiyatlar yaz sonuna kadar aynı seviyelerde kalır mı?

2) iPhone XR şu an alınabilecek seviyede yeterli bir telefon mu? Aralarında 2K kadar bir fiyat farkı var.

3) iPhone 11 alacak olsam, LCD ekran yetersiz mi kalır? Ekranı hiç önerilmiyor diye gördüm ben.

4) iPhone 12 mini modelinin ekran boyutu yetersiz mi? Şu ana kadar hep büyük telefon kullandım, ortalama boyutlarda bir cihaz kullanmayı istiyorum ancak çok küçük olmasını da istemiyorum.

5) iPhone 12 mini telefonunu alırsam %100 şarj beni ne kadar süre götürür? Eğer alırsam 27W hızlı şarj aleti ile kullanacağım.

Ekstradan başka merak ettiğim olursa eklerim. Teşekkürler şimdiden.

12 mini olan telefonu birçok YouTuber'a reklam yaptırdılar. Sonuçta ne oldu yeni çıkan bir telefonun üretimi durdu. Sadece Apple marka kullanacak olsam ben iPhone 11 alırdım. Kişisel yorumum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, şu an elimde 1 yıl garantisi olan (Xiaomi mağazasından alındı.) Redmi Note 8 Pro mevcut. Ancak son dönemlerde yazılımsal hatalardan kaynaklı pek memnun değilim. İşe başladım ve para biriktiriyorum, amacım yaz sonu bu telefonlardan birisini almak, bütçe benim için çok önemli, ne kadar az verirsem o kadar iyi ancak önemli bir kalite farkı varsa 3-5 demem elimden geldiğince vermeye çalışırım. Telefondan genel olarak beklentim uzun ömürlü olması, genel olarak Instagram, WhatsApp ve YouTube tarzı uygulamalar kullanıyorum, kamerayı arada bir kullanırım ancak kalitesi önemli, ayrıca oyun neredeyse hiç oynamam, sadece arada bir FIFA oynarım onun dışında PUBGM olsun Wild Rift olsun bu tarz oyunlar asla oynamam diyebilirim. Telefondan genel olarak beklentilerim bunlar. Bunun dışında birkaç sorum var.

1) Öncelikle sorum fiyatlar yaz sonuna kadar aynı seviyelerde kalır mı?

2) iPhone XR şu an alınabilecek seviyede yeterli bir telefon mu? Aralarında 2K kadar bir fiyat farkı var.

3) iPhone 11 alacak olsam, LCD ekran yetersiz mi kalır? Ekranı hiç önerilmiyor diye gördüm ben.

4) iPhone 12 mini modelinin ekran boyutu yetersiz mi? Şu ana kadar hep büyük telefon kullandım, ortalama boyutlarda bir cihaz kullanmayı istiyorum ancak çok küçük olmasını da istemiyorum.

5) iPhone 12 mini telefonunu alırsam %100 şarj beni ne kadar süre götürür? Eğer alırsam 27W hızlı şarj aleti ile kullanacağım.

Güncel olan daha mantıklıdır. Ama mini istemiyorum dersen iphone 11 al, xr ile çok ciddi bir pil farkı var. 12 mini pil ömrü hakkında fikrim yok ama en az 5 saatlik bir ekran süresi veriyor, oyun oynamıyorum desen hemen 12 mini önerirdim.
Düzenleme: 12 mini daha iyi pil veriyormuş, 11 pro ile karıştırmışım.
Kesinlikle 12 mini al bence, ekranı iphone 8 plus ile 3 aşağı 5 yukarı aynı boyda.
kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncel olan daha mantıklıdır. Ama mini istemiyorum dersen iPhone 11 al, XR ile çok ciddi bir pil farkı var. 12 mini pil ömrü hakkında fikrim yok ama en az 5 saatlik bir ekran süresi veriyor, oyun oynamıyorum desen hemen 12 mini önerirdim.
Düzenleme: 12 mini daha iyi pil veriyormuş, 11 Pro ile karıştırmışım.
Kesinlikle 12 mini al bence, ekranı iPhone 8 Plus ile 3 aşağı 5 yukarı aynı boyda.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun oynamıyorum zaten, sadece FIFA oynuyorum o da günde 30-35dk ki çok hafif bir oyun FIFA.
Buradaki sorun, 12 mini modelinin üretiminin durmuş ve stoklarının yaz sonuna kadar kalıp kalmayacağı bence.

Oyun oynamıyorum zaten, sadece FIFA oynuyorum o da günde 30-35dk ki çok hafif bir oyun FIFA.
Teknosa Vatan vb. yerlerde demo cihazlarını alın elinize, deneyin. Oyun oynamıyorsanız her iki cihaz da günü rahat çıkarır. XR bile çıkarabilir ama ben tavsiye etmiyorum.
Buradaki sorun, 12 mini modelinin üretiminin durmuş ve stoklarının yaz sonuna kadar kalıp kalmayacağı bence.
Telefonculardan rahatlıkla temin edilebilir sahibinden üzerinden.
Hatta yurtdışından getirip satanlar da var onlardan alıp 500-1000tl kâra bile geçebilirsiniz.
(Bu seçeneği düşünürseniz ''gevey'' li cihaz diye satılanları kesinlikle almayın.)

Teknosa Vatan vb. yerlerde demo cihazlarını alın elinize, deneyin. Oyun oynamıyorsanız her iki cihaz da günü rahat çıkarır. XR bile çıkarabilir ama ben tavsiye etmiyorum.

Telefonculardan rahatlıkla temin edilebilir sahibinden üzerinden.
Hatta yurt dışından getirip satanlar da var onlardan alıp 500-1000TL kâra bile geçebilirsiniz.
(Bu seçeneği düşünürseniz "gevey"li cihaz diye satılanları kesinlikle almayın.)

İkinci el olarak almayı düşünmüyorum, ancak Apple Türkiye (zorlu Center mağazası) garantili temiz bulabilirsem belki.

İkinci el olarak almayı düşünmüyorum, ancak Apple Türkiye (zorlu Center mağazası) garantili temiz bulabilirsem belki.
Yok, ikinci el değil sıfır olarak satıyorlar. Yurtiçi cihazlarda bile 200-300tl ucuza satıyorlar. Garantiye takılma apple aldığın an garantilisin zaten :)

Yok, ikinci el değil sıfır olarak satıyorlar. Yurt içi cihazlarda bile 200-300TL ucuza satıyorlar. Garantiye takılma Apple aldığın an garantilisin zaten :)

Aynen hocam daha öncesinde çocukken kullandığım iPad 4 model cihazımı garanti süresi içerisinde en az 2 kere götürüp yaptırmıştım. Hatta sonrasında garip bir şekilde garanti bittikten sonra götürdüğümde ücretsiz tamir etmişlerdi. O zamandan beridir Apple firmasına hayranım açıkçası.

Selam arkadaşlar, şu an elimde 1 yıl garantisi olan (Xiaomi mağazasından alındı.) Redmi Note 8 Pro mevcut. Ancak son dönemlerde yazılımsal hatalardan kaynaklı pek memnun değilim. İşe başladım ve para biriktiriyorum, amacım yaz sonu bu telefonlardan birisini almak, bütçe benim için çok önemli, ne kadar az verirsem o kadar iyi ancak önemli bir kalite farkı varsa 3-5 demem elimden geldiğince vermeye çalışırım. Telefondan genel olarak beklentim uzun ömürlü olması, genel olarak Instagram, WhatsApp ve YouTube tarzı uygulamalar kullanıyorum, kamerayı arada bir kullanırım ancak kalitesi önemli, ayrıca oyun neredeyse hiç oynamam, sadece arada bir FIFA oynarım onun dışında pubgm olsun Wild Rift olsun bu tarz oyunlar asla oynamam diyebilirim. Telefondan genel olarak beklentilerim bunlar. Bunun dışında birkaç sorum var.

1) öncelikle sorum fiyatlar yaz sonuna kadar aynı seviyelerde kalır mı?

Hocam size asıl önerim ROM atmak olacaktır.
Note 8 Pro'nun yazılımsal sıkıntıları gitmiş olur.
Delta servis ROM atılmasına rağmen zaten destek sağlıyor diye biliyorum.

Bütçeniz kaç lira bu arada?

Ben en ucuz ve sizin isteklerinizi karşılayan cihaz olarak A52'yi görüyorum.

1)Gerçekten bilmiyorum hocam, sürekli değişiyor fiyatlar.

2)Hocam iOS cihazlarda, Android cihazların aksine güncellik çok daha önemli. XR yerine farklı bir cihaz tercih etmek daha mantıklı olur.

3)Hocam Note 8 Pro'da IPS LCD ekran paneli kullanıyor. iPhone cihazların ekran paneli daha kaliteli diye biliyorum. Yetersiz kalmaz ama Samsung cihazlardaki gibi AMOLED ekran kadar da kaliteli olmaz.

4)Evet hocam, birazcık küçük bir cihaz.

5)Hocam 12 Mini'de OLED bir ekran var. iOS yazılımınada işin içine katarsak Note 8 Pro gibi götürebilir diyebilirim ancak internetteki testleri izlemek daha sağlıklı olur.

Geri
Yukarı