iPhone XR vs 11 vs 12 mini

Hocam size asıl önerim ROM atmak olacaktır.
Note 8 Pro'nun yazılımsal sıkıntıları gitmiş olur.
Delta servis ROM atılmasına rağmen zaten destek sağlıyor diye biliyorum.

Bütçeniz kaç lira bu arada?

Ben en ucuz ve sizin isteklerinizi karşılayan cihaz olarak A52'yi görüyorum.

1)gerçekten bilmiyorum hocam, sürekli değişiyor fiyatlar.

2)hocam iOS cihazlarda, Android cihazların aksine güncellik çok daha önemli. XR yerine farklı bir cihaz tercih etmek daha mantıklı olur.

3)hocam Note 8 Pro'da IPS LCD ekran paneli kullanıyor. iPhone cihazların ekran paneli daha kaliteli diye biliyorum. Yetersiz kalmaz ama Samsung cihazlardaki gibi AMOLED ekran kadar da kaliteli olmaz.

4)evet hocam, birazcık küçük bir cihaz.

5)hocam 12 Mini'de OLED bir ekran var. iOS yazılımınada işin içine katarsak Note 8 Pro gibi götürebilir diyebilirim ancak internetteki testleri izlemek daha sağlıklı olur.

Hocam daha öncesinde kullandığım iPad 4 tabletimdeki memnuniyetimden sonra açıkçası iPhone deneyimlemek istiyorum. Zaten babamın da telefonu bozulmak üzere, bu durumda kendi telefonumu babama hediye etmiş olup yeni telefona da geçmiş olurum diye düşünüyorum. XR seçeneğini eledim diyebilirim. Kağıt üzerinde 12 mini kesinlikle 11 modeline tercih edilebilecek bir cihaz gibi duruyor ancak boyut, batarya ve kapasite farkı konusunda da 11 önde, bulduğum ilk fırsatta gidip 12 mini modelini boyut anlamında deneyeceğim, batarya ve kapasite mevzusu da bir miktar kumar olacak.
Bu arada 12 mini modelini kullanan arkadaş varsa ve deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum açıkçası.

Hocam daha öncesinde kullandığım iPad 4 tabletimdeki memnuniyetimden sonra açıkçası iPhone deneyimlemek istiyorum. Zaten babamın da telefonu bozulmak üzere, bu durumda kendi telefonumu babama hediye etmiş olup yeni telefona da geçmiş olurum diye düşünüyorum. XR seçeneğini eledim diyebilirim. Kağıt üzerinde 12 mini kesinlikle 11 modeline tercih edilebilecek bir cihaz gibi duruyor ancak boyut, batarya ve kapasite farkı konusunda da 11 önde, bulduğum ilk fırsatta gidip 12 mini modelini boyut anlamında deneyeceğim, batarya ve kapasite mevzusu da bir miktar kumar olacak.
Bu arada 12 mini modelini kullanan arkadaş varsa ve deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum açıkçası.

Hocam konuyu hortlatmış olacağım kusura bakmayın, hangi cihazı aldınız? Memnun musunuz?

Selam arkadaşlar, şu an elimde 1 yıl garantisi olan (Xiaomi mağazasından alındı.) Redmi Note 8 Pro mevcut. Ancak son dönemlerde yazılımsal hatalardan kaynaklı pek memnun değilim. İşe başladım ve para biriktiriyorum, amacım yaz sonu bu telefonlardan birisini almak, bütçe benim için çok önemli, ne kadar az verirsem o kadar iyi ancak önemli bir kalite farkı varsa 3-5 demem elimden geldiğince vermeye çalışırım. Telefondan genel olarak beklentim uzun ömürlü olması, genel olarak Instagram, WhatsApp ve YouTube tarzı uygulamalar kullanıyorum, kamerayı arada bir kullanırım ancak kalitesi önemli, ayrıca oyun neredeyse hiç oynamam, sadece arada bir FIFA oynarım onun dışında pubgm olsun Wild Rift olsun bu tarz oyunlar asla oynamam diyebilirim. Telefondan genel olarak beklentilerim bunlar. Bunun dışında birkaç sorum var.

1) öncelikle sorum fiyatlar yaz sonuna kadar aynı seviyelerde kalır mı?

2) iPhone XR şu an alınabilecek seviyede yeterli bir telefon mu? Aralarında 2K kadar bir fiyat farkı var.

3) iPhone 11 alacak olsam, LCD ekran yetersiz mi kalır? Ekranı hiç önerilmiyor diye gördüm ben.

4) iPhone 12 mini modelinin ekran boyutu yetersiz mi? Şu ana kadar hep büyük telefon kullandım, ortalama boyutlarda bir cihaz kullanmayı istiyorum ancak çok küçük olmasını da istemiyorum.

5) iPhone 12 mini telefonunu alırsam %100 şarj beni ne kadar süre götürür? Eğer alırsam 27W hızlı şarj aleti ile kullanacağım.

Ekstradan başka merak ettiğim olursa eklerim. Teşekkürler şimdiden.

İkinci el 12 mini almanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı