iPhone XR vs S20 FE Snapdragon vs Oppo Reno 5

Bütçe
5000-6000
XR alırsan 5-6 sene rahat rahat kullanırsın. Tabii ortalarda pil değişimi yapmak çok faydalı olur. Günümüzde baktığımızda insanlar 6S i yeni bırakıyorlar. XR da bir o kadar götürecektir. Ayrıca günümüz için gayret yeterli özelliklere sahip bir telefon. Asla üzmez.

XR alırsan 5-6 sene rahat rahat kullanırsın. Tabii ortalarda pil değişimi yapmak çok faydalı olur. Günümüzde baktığımızda insanlar 6S i yeni bırakıyorlar. XR da bir o kadar götürecektir. Ayrıca günümüz için gayret yeterli özelliklere sahip bir telefon. Asla üzmez.
iPhone modellerinin her zaman uzun ömürlü olduğunu hep duymuşumdur fakat şöyle bir soru sormam gerekiyor: genel kullanımda gerek sosyal medya gerekse YouTube Netflix gibi platformlarda video film izlemek istediğimde aradaki çözünürlük farkı Hz farkı kendini çok hissettirir mi ? ikisini yan yana getirip test etme imkanım olmadı maalesef

iPhone modellerinin her zaman uzun ömürlü olduğunu hep duymuşumdur fakat şöyle bir soru sormam gerekiyor: Genel kullanımda gerek sosyal medya gerekse YouTube Netflix gibi platformlarda video film izlemek istediğimde aradaki çözünürlük farkı Hz farkı kendini çok hissettirir mi? İkisini yan yana getirip test etme imkanım olmadı maalesef.

Elbet ki 120 ve 60 Hz arasında bir fark mevcut fakat monitör kadar fark edilmiyor. Oyun sırasında belki ama YouTube ve Netflix gibi platformlarda videolar zaten 60 FPS olduğu için sorun yaşamazsınız. İşlemci kalitesi zaten tartışılmaz bir şekilde güzel. Güvenlik olarak da iPhone daha iyi bir model.

Reno 5'in bu karşılaştırmada bence yeri yok.
İkisi arasında iOS sevdiğimden iPhone XR öneririm ama siz Android seviyorsanız S20 FE (SD) de çok güzel telefon.
yaklaşık 10 senedir Samsung kullanıcısıyım fakat iPhone cihazları da seviyorum benim için önemli olan ekran kamera kalitesi ve uzun ömürlü olması. Halen daha karar verebilmiş değilim

Yaklaşık 10 senedir Samsung kullanıcısıyım fakat iPhone cihazları da seviyorum benim için önemli olan ekran kamera kalitesi ve uzun ömürlü olması. Halen daha karar verebilmiş değilim.

Yani uzun kullanım ve kamerada XR daha mantıklı duruyor ama karar sizin eğer merak ediyorsan bir telefoncuya gidip deneyebilirsin.

yaklaşık 10 senedir Samsung kullanıcısıyım fakat iPhone cihazları da seviyorum benim için önemli olan ekran kamera kalitesi ve uzun ömürlü olması. Halen daha karar verebilmiş değilim
Hocam S20 Fe snapdragon alın video falan izlicem demişsiniz 60 hz çok düşük sizin kullanımınıza göre S20 fe snapdragonun bataryasıda iyi sırf uzun ömürlü olsun diye bence bu özelliklerden mahrum kalmayın 2-3 yıl sizi idare eder bu telefon.
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1-2 gün içerisinde telefon alacağım ve 5000-6000 TL en fazla bütçem var dolayısıyla başlıkta da belirttiğim bu üç cihaz arasında kaldım. Kendi önceliklerimi saymam gerekirse gün içerisinde çok oyun oynayan birisi değilim daha çok YouTube'da video izlerim ve sosyal medyada vakit harcarım, bundan dolayı ekran kalitesi önemli benim için bir diğer önemli faktör ise bataryası gün içerisinde şarj etmekle uğraşmak istemiyorum. Bir diğer önem verdiğim şey ise ön kamera performansı.

Açıkçası bu cihazlardan önce aklımda Xiaomi Mi 11 Lite vardı fakat Xiaomi ve POCO'nun telefonlarına bir türlü ısınamıyorum özellik olarak mi 11 Lite'ı ne kadar beğensem de sanki ileride yazılımsal sıkıntılarla uğraştırma olasılığı Samsung ve iPhone'a göre daha fazla gibi hissediyorum.

Bir diğer aklıma takılan nokta ise ben şu anda alacağım telefonu yaklaşık 4-5 yıl sıkıntısız kullanmak istiyorum, bu noktada Android telefonlar bende pek güzel anılar bırakmadı sizin de tavsiyelerinizi almak isterim.

Şu anda telefon kullanmıyorum son kullandığım A50'yi sattığım için en kısa sürede almalıyım telefon.

Şimdiden zamanını ayırıp bana destek olanlara bir teşekkürü borç bilirim.
Bu arada S20 fe snapdragon modelini alın diğer modeli sorunlu bir model ve paraya kıyıp orjinal bir adaptör almanızı öneririm 25W 1 saatte şarjı 0 dan yüzde yüz oluyor çok hızlı dolduruyor.

iPhone modellerinin her zaman uzun ömürlü olduğunu hep duymuşumdur fakat şöyle bir soru sormam gerekiyor: genel kullanımda gerek sosyal medya gerekse YouTube Netflix gibi platformlarda video film izlemek istediğimde aradaki çözünürlük farkı Hz farkı kendini çok hissettirir mi ? ikisini yan yana getirip test etme imkanım olmadı maalesef
Küçük ekranlarda bu gibi farkları hissetmezsiniz. Iphone XR kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz uygulamarın hepsini hemen hemen her gün kullanıyorum gayet memnunum. Apple ürünü alabiliyorken diğer ürünlere yönelmek bence yanlış olur.

Küçük ekranlarda bu gibi farkları hissetmezsiniz. Iphone XR kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz uygulamarın hepsini hemen hemen her gün kullanıyorum gayet memnunum. Apple ürünü alabiliyorken diğer ürünlere yönelmek bence yanlış olur.
Apple ekranı 60 Hz iki telefonu yan yana koyunca baya bir fark var arkadaş full ekran yönündeki uygulamaları kullanacak her zaman apple en iyisi olmuyor daha stabil ve düzgün çalışıyor ve ömrü daha fazla biliyorum ama 60 hz arkadaş için çok az.
https://www.epey.com/akilli-telefon...687645/apple-iphone-xr_samsung-galaxy-s20-fe/ Burdan karşılaştırabilir arkadaş bide iphonenun telefonu yakınlaştırdığında posa temasssız ödeme özelliği yok onuda söylyeyeyim bu arada samsungu övmüyorum tabiki bi iphone 12 bu telefonla yarışamaz ama arkadaşa bu telefon yeterli.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı