iPhone XR'dan S21 FE'ye geçilir mi?

Bütçe
8000
Herkese çok teşekkürler. Son bir sorum olacaktı. Çevremdeki arkadaşlarım eski model Android cihazlar kullanıyor hepsinden şu yorumu alıyorum.”telefonun kamerasında çektiğim görüntü kalitesiınstagram Vs'de fotoğrafın kalitesini çok düşürüyor ” bu şu anda da böyle mi? IOS'ta bu durum daha optimize çalışıyor diye biliyorum ancak çok mu fazla kalitesi bozuluyor fotoğrafların?

Bence geçilmez. XR hala 2 sene rahat götürür en az. Gündüz çekimi hala iyi. Sosyal medyaya kayıpsız fotoğraf paylaşırsınız. İşlemcisi de hala hızlı denebilir. S23 FE bakarsınız daha gelecekte.🙂
Herkese çok teşekkürler. Son bir sorum olacaktı. Çevremdeki arkadaşlarım eski model Android cihazlar kullanıyor hepsinden şu yorumu alıyorum.”telefonun kamerasında çektiğim görüntü kalitesiınstagram Vs'de fotoğrafın kalitesini çok düşürüyor ” bu şu anda da böyle mi? IOS'ta bu durum daha optimize çalışıyor diye biliyorum ancak çok mu fazla kalitesi bozuluyor fotoğrafların?
Çok fazla bozmaz ama Apple kadar kayıpsız paylaşım bekleme. Sosyal medya işi yapanların IOS tercih etmesinin sebebi bu zaten.

Bence geçilmez. XR hala 2 sene rahat götürür en az. Gündüz çekimi hala iyi. Sosyal medyaya kayıpsız fotoğraf paylaşırsınız. İşlemcisi de hala hızlı denebilir. S23 FE bakarsınız.

Çok fazla bozmaz ama Apple kadar kayıpsız paylaşım bekleme. Sosyal medya işi yapanların iOS tercih etmesinin sebebi bu zaten.

Teşekkürler hocam. Ben de S23 FE için beklemeye karar verdim.

S21 FE bir kaç sene sonra piyasası düşerken ve yavaşlamaya başlarken XR hala güncelleme alan, stabil ve piyasa değeri yüksek bir telefon olmaya devam edecektir. Bkz: iPhone 7.

Tercih sizin.
Bu işler öyle olmuyor. Örnek vereyim. 2019'da Mi 9T çıktığında 3000 liraya almıştım. O dönemde Iphone 7 yaklaşık 3750 3800 lira civarıydı. Dün cihazı satıp S20 FE modeline geçtim. Sattığım fiyat 2200 lira, telefoncuya sattım. İkinci el satmaya kalksam muhtemelen 2500 lira civarına satardım ama uğraşmak istemedim. Şu an Iphone 7 piyasası nedir? 2000-2500 lira civarı. E hani android cihaz değer kaybedecekti? Daha uyguna aldığım cihazı aynı fiyata sattım? Demek ki değerini koruyan tek ürün Apple ürünü değilmiş hatta bu mantıkla Xiaomi daha çok korumuş değerini

Bu işler öyle olmuyor. Örnek vereyim. 2019'da Mi 9T çıktığında 3000 liraya almıştım. O dönemde Iphone 7 yaklaşık 3750 3800 lira civarıydı. Dün cihazı satıp S20 FE modeline geçtim. Sattığım fiyat 2200 lira, telefoncuya sattım. İkinci el satmaya kalksam muhtemelen 2500 lira civarına satardım ama uğraşmak istemedim. Şu an Iphone 7 piyasası nedir? 2000-2500 lira civarı. E hani android cihaz değer kaybedecekti? Daha uyguna aldığım cihazı aynı fiyata sattım? Demek ki değerini koruyan tek ürün Apple ürünü değilmiş hatta bu mantıkla Xiaomi daha çok korumuş değerini
Adsız2.png

Sizin mantığınızı ben kuramadım açıkçası, 3K'ya alıp 2200'e satmışsınız fakat bir şeyi unutuyorsunuz iPhone 7 2016'da çıktı, 2019'da değil yani çıkalı 6 yıl, hadi 5 yıl diyelim. 2016'da çıkıpta şu an 3K olan Android cihaz gösterebilir misin? Bu amiral gemisi olabilir. Misal S7 Edge diyelim. 1K'ya alabiliyorsunuz şu an :)

O zaman şöyle diyelim, 2019'da hangi iOS cihazı çıktı? iPhone 11. Piyasa değerini herkes biliyor şu an.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı