iPhone XS Max sesi ahizeden daha fazla geliyor

Acaba sağ veya sol stereo denge ayarları bozulmuş olabilir mi?
  1. Ayarlar > Erişilebilirlik > Ses/Görsel bölümüne gidin.
  2. Aşağıdakilerin herhangi birini ayarlayın:
    • Mono Ses: Sol ve sağ kanalları aynı içeriği çalacak şekilde birleştirmek için bunu açın.
    • Denge: Sol Sağ Stereo Denge sürgüsünü sürükleyin.

Eğer doğru anladıysam sorununuz üst hoparlörün alt hoparlörden daha az ses vermesi. Bu normaldir, bir çok telefonda eşit ses vermek titreme yaptığı için üstteki hoparlöre daha az ses verir neredeyse tüm markalar.

Xs Max'ın bir süredir kullanıldığını tahmin ediyorum, bu sürede alt hoparlörün ızgarası dıştan ve daha önemlisi içten toz/kir ile dolmuş olabilir. ipad'de de zaman içerisinde benzer durum meydana gelmişti. Hoparlör bölgesinde fazla hava hareketi olduğu için ortamdaki havayı filtreleme görevi görüyor, arada temizlenmesi lazım :)

ipad'de bu çok zordu, disassembly'de hoparlör en son erişilebilenlerden olduğu için. Üst hoparlörün alt hoparlör kadar tıkanmaması alt hoparlörün daha güçlü olması ile açıklanabilir. Yazılımsal bir güncellemeden de kaynaklanabilir ama daha düşük ihtimal veriyorum.

Yine hatırladığım kadarıyla sıfır kondisyonda xs max'in üst hoparlörü bana da daha çok ses veriyor gibi gelmişti, tiz sesler öne çıkıyordu. Telefonun dik veya yatay olması da duyulan sesin karakterini(dolaylı olarak ses yüksekliğini) değiştiriyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı