iPhone XS vs iPhone 11

Yorumunuz için teşekkür ederim sizce iPhone 11'in ekran çözünürlüğü nün düşük olması aldığımda içimde bir keşke bırakır mı? Çünkü hem iPhone XS'e göre hem de aynı fiyat bandında Samsung 10 Plus'a göre daha düşük.

S10 serisinde Dynamic AMOLED bir ekran var. Yani iPhone XS'teki OLED ekranın bile gelişmiş versiyonu. Bu konuda bir kıyas pek mantıklı olmaz fakat arkadaşların da yazdığı gibi sorun yaratacak bir fark yok tabii ki. iPhone XS ekran kalitesini sadece sosyal medya veya netflix vb. kullanımı şeklinde bir telefon kullanma anlayışınız varsa daha net bir şekilde hissedersiniz. Bunlar haricinde iPhone 11'in ekranının da sizi üzeceğini düşünmüyorum.

Son düzenleme:
S10 serisinde super AMOLED bir ekran var. Yani iPhone XS'teki oled ekranın bile gelişmiş versiyonu. Bu konuda bir kıyas pek mantıklı olmaz fakat arkadaşların da yazdığı gibi sorun yaratacak bir fark yok tabii ki. iPhone XS ekran kalitesini sadece sosyal medya veya Netflix vb. kullanımı şeklinde bir telefon kullanma anlayışınız varsa daha net bir şekilde hissedersiniz. Bunlar haricinde iPhone 11'in ekranının da sizi üzeceğini düşünmüyorum.

S10 Plus ile iPhone 11 arasında seçim yapsanız ne seçerdiniz?
Bunu şu yüzden soruyorum iPhone telefonların ekranları arasında değil de Samsung telefon ekranı arasında seçim yapsaydık hangisini tercih ederdiniz çünkü ben sürekli kullanacağım bir telefon arıyorum bunun içinde dizi film izlemekten oyun oynamasında kadar var.

Son düzenleme:
S10 Plus ile iPhone 11 arasında seçim yapsanız ne seçerdiniz?
Bunu şu yüzden soruyorum iPhone telefonların ekranları arasında değil de Samsung telefon ekranı arasında seçim yapsaydık hangisini tercih ederdiniz çünkü ben sürekli kullanacağım bir telefon arıyorum bunun içinde dizi film izlemekten oyun oynamasında kadar var.

S10 Plus modelinin Exynos işlemci kullanması sebebiyle iPhone 11 seçerdim diye tahmin ediyorum. Android'de işlemcinin Snapdragon olması işleri biraz daha kolaylaştırıyor. Exynos kullanıp sorun yaşamayan insan sayısı da çok fazla fakat örneğin S20 Ultra modelinde yaşanan yeşil ekran sorununun da sebebinin işlemci olduğu söyleniyor.

Bunlar haricinde piyasada iPhone 11 fiyat bandında olan Android/iOS hiçbir telefonun sizi üzeceğini düşünmüyorum. Fakat uzun süreli bir telefon kullanacaksanız, performansını koruması açısından iPhone 11 yine göze daha fazla çarpıyor. Zaten ekran konusunda da iPhone cephesinde X, XS, XS Max, 11 Pro ve 11 Pro Max haricinde hiçbir telefonda OLED ekran yok, alışılan bir durum yani aslında.

Sürekli aynı konu neden açılıyor anlamış değilim. iPhone XS daha kaliteli kasa malzemesi ve ekran sunuyor. Diğer tüm özelliklerde ise iPhone 11 üstün taraf. Daha iyi performans, daha iyi kamera istiyorsan 11 al, daha iyi görünen bir telefon istiyorsan da Xs al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı