iPhone XS vs iPhone 11

Daha fazla  
iPhone Xs mı iPhone 11 mi siz hangisini tercih ederdiniz sebebiyle açıklayacak biri var mı?
Özellikleri farklı karar veremedim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de hemen hemen aynı fiyat, iPhone 11 çok daha güncel bir telefon, XS'de A12 11'de ise A13 işlemci var, 11'in ekranı daha büyük, 11'in kamerası daha iyi.
Apple'ın sitesinde karşılaştırmaları var, ben olsam kesinlikle 11 alırdım.
XS daha çok kozmetik olarak çok iyi gözüküyor özellikle altın rengi gördüğüm en iyi iPhone tasarımı.

iPhone Xs mı iPhone 11 mi siz hangisini tercih ederdiniz sebebiyle açıklayacak biri var mı?
Özellikleri farklı karar veremedim :)

Aslında fiyat bandında birbirleriyle yakın olduğu için burada sizin ne istediğiniz biraz daha önemli oluyor.

iPhone XS artıları :
+ OLED Ekran panel ve yüksek çözünürlük
+ Daha ince çerçeve ve %1 daha fazla ekran/gövde oranı

iPhone 11 artıları :
+ %20'ye yakın işlemsel performans artışı
+ 0,3 inç daha büyük bir ekran
+ Günlük kullanımda yaklaşık 1-2 saat daha fazla batarya süresi
+ Wi-Fi 6 bağlantı kanalı teknolojisi

LTE Bağlantı hızları, su ve toza dayanıklılık sertifikaları ve SAR değerleri gibi özellikleri değişmemiş. Fotoğraf/video modlarında neredeyse benzer performans gösterse de ufak ufak iPhone 11 daha öne çıkıyor. Kendim alacak olsam her ne kadar ekran teknolojisi benim için çok daha önemli olsa da Apple'ın ne yazık ki verdiği sınırlı güncelleme süresi nedeniyle olabildiğince güncel bir iPhone almak isterim. Benim kanaatim iPhone 11 yönünde olurdu.

Aslında fiyat bandında birbirleriyle yakın olduğu için burada sizin ne istediğiniz biraz daha önemli oluyor.

iPhone XS artıları:
+ Oled ekran panel ve yüksek çözünürlük.
+ Daha Inc'e çerçeve ve %1 daha fazla ekran/gövde oranı.

iPhone 11 artıları:
+ %20'ye yakın işlemsel performans artışı.
+ 0, 3 Inc daha büyük bir ekran.
+ Günlük kullanımda yaklaşık 1-2 saat daha fazla batarya süresi.
+ Wi-Fi 6 bağlantı kanalı teknolojisi.

LTE bağlantı hızları, su ve toza dayanıklılık sertifikaları ve sar değerleri gibi özellikleri değişmemiş. Fotoğraf/video modlarında neredeyse benzer performans gösterse de ufak ufak iPhone 11 daha öne çıkıyor. Kendim alacak olsam her ne kadar ekran teknolojisi benim için çok daha önemli olsa da Apple'ın ne yazık ki verdiği sınırlı güncelleme süresi nedeniyle olabildiğince güncel bir iPhone almak isterim. Benim kanaatim iPhone 11 yönünde olurdu.

Kamerasıda iPhone 11'in daha iyi, gece modu var iPhone 11'de ve bayağı iyi çalışıyor.

Kamerasıda iPhone 11'in daha iyi, gece modu var iPhone 11'de ve bayağı iyi çalışıyor.

iPhone 11 vs iPhone XS Detailed Camera Comparison

Buradaki videoda da görebileceğiniz üzere iPhone 11 standart modelinin gece modu Pro modeller kadar iyi sonuçlar vermiyor. Bazı fotoğrafları gerçekten çok yüksek pozlamış. Ama yine de dediğiniz gibi gece modu daha düşük ışıklı ortamlarda yine avantajlı sonuçlar veriyor. Bu yüzden yazdığım yorumda ufak ufak iPhone 11 öne çıkıyor dedim. Standart bir gece aydınlatmalı ortamda XS de kesinlikle yarıyolda bırakmıyor.

iPhone XS artıları:
+ Oled ekran panel ve yüksek çözünürlük.
+ Daha Inc'e çerçeve ve %1 daha fazla ekran/gövde oranı.

iPhone 11 artıları:
+ %20'ye yakın işlemsel performans artışı.
+ 0, 3 Inc daha büyük bir ekran.
+ Günlük kullanımda yaklaşık 1-2 saat daha fazla batarya süresi.
+ Wi-Fi 6 bağlantı kanalı teknolojisi.

LTE bağlantı hızları, su ve toza dayanıklılık sertifikaları ve sar değerleri gibi özellikleri değişmemiş. Fotoğraf/video modlarında neredeyse benzer performans gösterse de ufak ufak iPhone 11 daha öne çıkıyor. Kendim alacak olsam her ne kadar ekran teknolojisi benim için çok daha önemli olsa da Apple'ın ne yazık ki verdiği sınırlı güncelleme süresi nedeniyle olabildiğince güncel bir iPhone almak isterim. Benim kanaatim iPhone 11 yönünde olurdu.

Yorumunuz için teşekkür ederim sizce iPhone 11'in ekran çözünürlüğü nün düşük olması aldığımda içimde bir keşke bırakır mı? Çünkü hem iPhone XS'e göre hem de aynı fiyat bandında Samsung 10 Plus'a göre daha düşük.

Yorumunuz için teşekkür ederim sizce iPhone 11'in ekran çözünürlüğü nün düşük olması aldığımda içimde bir keşke bırakır mı? Çünkü hem iPhone XS'e göre hem de aynı fiyat bandında Samsung 10 Plus'a göre daha düşük.
Emin ol yazı üstündeki gibi bir fark yok. Tabi ki fark var ama pişman edecek büyük bir fark değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı