iPhone XS'si satıp 12 mini almak mantıklı mı?

furkankizilaslan

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde kutulu faturalı ve ekranı orijinal olan 256 GB'lık temiz bir XS var ayrıca eski telefonum olan 6S i de satmayı düşünüyorum. Bu ikisini satıp biraz para ekleyerek 12 mini 64 GB almak mantıklı mıdır? XS'in güncelleme desteği kesilene kadar bekleyeyim mi?

64 GB versiyonu yetmeyebilir, desteği kesilene kadar devam etmeni tavsiye ederim.

Bende bundan korkuyorum hocam cihazdaki fotoğrafları dosyaya atmama rağmen şu an mevcut uygulamalar bile 50GB yer kaplıyor.

Çok küçük 12 düz minimum.

Açıkçası küçük ekrana alışığım 6S ile bayağı vakit geçirdim ondan önceki telefonum da iPhone 5'di.

64 hiç yetmiyor. XS çok sevdiğim bir model Max modelini kullandım. 12'den daha premium bir cihaz. 128 GB da fiyatlar çok katlanıyor. XS çok büyük beklentiniz yoksa güncelleme bittiğinde bile 3 yıl götürür.

64 hiç yetmiyor. XS çok sevdiğim bir model Max modelini kullandım. 12'den daha premium bir cihaz. 128 GB da fiyatlar çok katlanıyor. XS çok büyük beklentiniz yoksa güncelleme bittiğinde bile 3 yıl götürür.

Çelik kasa tasarıma sahip ve bu gerçekten hoş duruyor şu ana kadar bütün oyunları dertsiz bir şekilde oynayabildim ancak ilerleyen süreçte ne olur bilmem. iPhone 12 mini isteme sebeplerimin başında Ultra geniş açı lens geliyor her ne kadar telefoto da iyi olsa da günlük hayatta Ultra geniş açının eksikliğini hissediyorum.

Şu an cihazınız yeteri kadar iyi bence, ama piyasada hazır rağbet görür iken satıp daha iyi bir cihaza geçmek istemenizide mantıklı buluyorum. Fakat kesinlikle mini serisi yerine düz modeller uzun vadede pil konusunda daha kullanılabilir olacaktır.

Çelik kasa tasarıma sahip ve bu gerçekten hoş duruyor şu ana kadar bütün oyunları dertsiz bir şekilde oynayabildim ancak ilerleyen süreçte ne olur bilmem. iPhone 12 mini isteme sebeplerimin başında Ultra geniş açı lens geliyor her ne kadar telefoto da iyi olsa da günlük hayatta Ultra geniş açının eksikliğini hissediyorum.

Geniş açısı çok iyi evet olsun diye konulmamış iş yapıyor. Çok lazımsa olmazsa olmazsa alın ama meraktansa birkaç kere denedikten sonra heves gidiyor.

Bir yakınım kullanıyordu ve bataryasından hiç memnun olmadığı için 11'e geçti. Bataryasını göze alırsan mantıklı ama 64 GB uzun sürede elbette sıkıntı çıkaracaktır her şekilde.

Geri
Yukarı