Bilgisayar satıp iPhone almak mantıklı mı?

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Merhaba,

Şu an halihazırda POCO X3 NFC kullanıyorum. Laptop olarak da ASUS TUF A15 mevcut.

E- devlet gibi kuruluşlarla ilgili işlemlerimi genelde laptoptan hallediyorum, bir de dizi- film için açıyorum başka bir sebeple laptop açmıyorum.

Önceden Witcher, cynerpunk, Forza Horizon 4 oynayıp bitirdim daha yapacak bir şey kalmadı.

Kenarda duracağına satıp iPhone 12 Mini'ya da iPhone 11 almak istiyorum.

Android telefonda tarayıcı üzerinden e- devlet gibi işlemleri yapmak biraz can sıkıcı oluyor. iPhone alsam bu işleri kolayca yapabilir miyim?

Yani laptop ile yapabileceğim şeyleri telefondan kolayca yapabilir miyim?

Laptopu satmak isteme nedenim değerinin artmaması.

Zamanında laptop yerine iPhone alsaydım 3000₺ değeri artmış olacaktı.

Laptopun hem fiyatı artmıyor hem de kullanmıyorum.

Sizce ne yapmalıyım kalsın mı?

Merhaba,

Şu an halihazırda POCO X3 NFC kullanıyorum. Laptop olarak da ASUS TUF A15 mevcut.

E- devlet gibi kuruluşlarla ilgili işlemlerimi genelde laptoptan hallediyorum, bir de dizi- film için açıyorum başka bir sebeple laptop açmıyorum.

Önceden Witcher, cynerpunk, Forza Horizon 4 oynayıp bitirdim daha yapacak bir şey kalmadı.

Kenarda duracağına satıp iPhone 12 Mini'ya da iPhone 11 almak istiyorum.

Android telefonda tarayıcı üzerinden e- devlet gibi işlemleri yapmak biraz can sıkıcı oluyor. iPhone alsam bu işleri kolayca yapabilir miyim?

Yani laptop ile yapabileceğim şeyleri telefondan kolayca yapabilir miyim?

Laptopu satmak isteme nedenim değerinin artmaması.

Zamanında laptop yerine iPhone alsaydım 3000₺ değeri artmış olacaktı.

Laptopun hem fiyatı artmıyor hem de kullanmıyorum.

Sizce ne yapmalıyım kalsın mı?
Şuan sana gereksiz geliyor ama gün gelir lazım olur ve yanına bile yaklaşamazsın (Türkiye'de bilgisayar fiyatları malum)
Poco X3 gayet iyi bir telefon iPhone 11 alınca hayatında çok büyük bir değişim olmaz ama elinin altından laptopun gitmiş olur

Laptop kesinlikle mantıklı olan seçenektir. Elinin altında olması gerekir diye düşünüyorum. Yüksek işlemci gerektiren, tasarım, render, oyun vb. bir şey dilediğinde kafan rahat bir şekilde işini halledersin. Telefon ise örneğin 2 sene sonra sıkıldığında satmak istediğinde de pişman edebilir gibi geldi bana, uzun ömürlülük olarak bakıyorum konuya şahsen.

Şuan sana gereksiz geliyor ama gün gelir lazım olur ve yanına bile yaklaşamazsın (Türkiye'de bilgisayar fiyatları malum)
Poco X3 gayet iyi bir telefon iPhone 11 alınca hayatında çok büyük bir değişim olmaz ama elinin altından laptopun gitmiş olur
değerinin artmaması derken ? hangi model epey linkini atabilir misiniz ?

değerinin artmaması derken ? hangi model epey linkini atabilir misiniz ?
Ben 4- 5 ay önce 7200₺ verip bu laptobu aldım 2. el

Şuan ilana koyduğumda yine bu civarlarda fiyat veriyolar.

iPhone 11 geçen aylarda 6000₺ civarı ilen şuan 8000₺ civarı 2. el.

Laptobun fiyat artmıyor ama iPhone fiyatı artıyor ve değer kaybetmiyor.

Laptobun garantisi bitince satmaya kalksam sıkıntı olur ama iPhone sıkıntı olmuyor

O yüzden size de sorayım dedim ama herkes laptop dedi ben de satmayayım madem siz diyorsunuz.

Ben 4- 5 ay önce 7200₺ verip bu laptopu aldım 2. el

Şu an ilana koyduğumda yine bu civarlarda fiyat verıyorlar.

iPhone 11 geçen aylarda 6000₺ civarı ilen şu an 8000₺ civarı 2. el.

Laptopun fiyat artmıyor ama iPhone fiyatı artıyor ve değer kaybetmiyor.

Laptopun garantisi bitince satmaya kalksam sıkıntı olur ama iPhone sıkıntı olmuyor

O yüzden size de sorayım dedim ama herkes laptop dedi ben de satmayayım madem siz diyorsunuz.

Hocam 4-5 ay önce 7200 TL olan bir laptop şu an en kötü ihtimal 10-11k eder. Ya siz yanılıyorsunuz ya da alırken değerinin çok üstünde para vererek aldınız. Modeli tam bilmiyorum o yüzden net bir yorum yapamıyorum net model adını atarsanız daha sağlıklı yorumlar yapabilirim

Android telefonda tarayıcı üzerinden e- devlet gibi işlemleri yapmak biraz can sıkıcı oluyor.
E-Devlet işlemleri için mobil uygulama var, hatta iPhonelarda Siri ile entegre çok güzel ve modern bir uygulama yapılmış. Aşırı basit kullanması, tahmin ediyorum ona benzer bir uygulama Play Store'da vardır.

Hocam 4-5 ay önce 7200 TL olan bir laptop şu an en kötü ihtimal 10-11k eder. Ya siz yanılıyorsunuz ya da alırken değerinin çok üstünde para vererek aldınız. Modeli tam bilmiyorum o yüzden net bir yorum yapamıyorum net model adını atarsanız daha sağlıklı yorumlar yapabilirim
Asus TUF Gaming A15 FA506II-BQ018

CPU:
AMD RYZEN 5 4600H with Radeon Graphics

GPU:
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti

BELLEK:
Kingston SK Hynix 8 GB DDR 4 3200 MHz
Micron Technology 8 GB DDR 4 3200 MHz

HDD:
Seagate ST1000KM014-1EJ164

SSD:
Western Digital m2.NVME WDC PC SN530 SDBPNPZ- 512G- 1002
E-Devlet işlemleri için mobil uygulama var, hatta iPhonelarda Siri ile entegre çok güzel ve modern bir uygulama yapılmış. Aşırı basit kullanması, tahmin ediyorum ona benzer bir uygulama Play Store'da vardır.
Var ama her işlem gözükmüyor.

Örneğin askerlik işlemlerim için tarayıcı kullanmak zorunda kaldım.

Geri
Yukarı