iPhone'a gerçekten virüs bulaşmıyor mu?

Android'e göre kapalı bir sistem olduğu için olasılık düşük ama bulaşmaz diye bir şey yok. Özellikle jailbreak yapıp dışarıdan müdahale edilirse daha fazla bulaşma riski olabilir.

Android çok yaygın kullanıldığı için yem uygulamaları Android düşünülerek yapılıyor veya yemleme amaçlı gönderilen e-postalara falan Android işletim sisteminde çalışacak bir virüs koyuyorlar. Haliyle iOS’ta çalışmadığı için güvende oluyorsun. iOS’a da virüs bulaştırma ihtimalin var ama Android’e göre çok daha düşük.
Oranın da bir etkisi var ama neden olarak belirttiğin şey çok saçma. Virüsü android işletim sistemine göre yapıp iphone' a atmaya çalışmazlar zaten merak etme :)

Konuşmaya yönelik reklam çıkmasının virüsle alakası yok. Google da ne arama yaptığına göre de reklamlar değişiyor bu farklı bir şey. Önemli biri değilsen iOS, Android’ten çok daha güvenli bir platform. Önemli biriysen zaten ne kullandığının önemi yok hacklenemeyecek bir cihaz yok.
Arkadaşım benim iphone 6 cihazımda sadece youtube ve whatsapp kurulu ve mikrofın izinleri dahil tüm izinleri kapalı.

Bu durumda konusmalarımın internet tarayıcımda gösterilmesinin sebebi ne olabilir? IOS benim konusmalarımı dinliyor bu bir güvenlik veya gizlilik ihlalidir. Şimdi bu ihlalin virüslerden ne eksik yanı var? Her ikiside gizliliğimi ve güvenliğimi hiçe sayıyor.

Oranın da bir etkisi var ama neden olarak belirttiğin şey çok saçma. Virüsü android işletim sistemine göre yapıp iphone' a atmaya çalışmazlar zaten merak etme :)
Ben toplu atılan yemleme e-postalarından, yönlendirme esnasında kendi kendine inen dosyalardan, sahte indirme butonu gibi yemleme taktiklerinden bahsediyorum. Seni özel olarak hedefine almış birisi için ne cihaz kullandığının önemi yok zaten. Bayağı saçma bir bakış açısı.

Android .apk uzantılar nedeniyle bir çok virüse ev sahipliği yapar. Apple'da aynı şekilde bir çok virüse ev sahipliği yapar. Fakat bu oran Android'de olduğu kadar yüksek değildir. İndireceğiniz programları Google Play üzerinden indirir, ve güvenli olmayan sitelere girmez iseniz. Merak etmeyin Telefonunuza virüs girmez.

Konuşmaya yönelik reklam çıkmasının virüsle alakası yok. Google da ne arama yaptığına göre de reklamlar değişiyor bu farklı bir şey. Önemli biri değilsen iOS, Android’ten çok daha güvenli bir platform. Önemli biriysen zaten ne kullandığının önemi yok hacklenemeyecek bir cihaz yok.
Senin için Blackberry (yeni modeller) vardı. Ama o da zor tutunuyor şu an. Kullanıcılarımın verilerini vermem dediği için ambargolar yiyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı