iPhone'ların yurt dışı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

İkinci el bir iPhone 13 almayı planlıyorum ama yurt dışı mı değil mi emin olamıyorum nasıl anlarım acaba?
Cihazdan “ *#06# “yı tuşlayın. Ardından öğrendiğinIMEI numarasını Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - IMEI Sorgulama üzerinden sorgula.
İthalat Yoluyla Kaydedilen Cihaz/Yolcu Beraberi Kaydedilen Cihaz'lar kayıtlıdır. "Kayıt Bulunamadı" yazıyorsa cihazın kaydı yoktur.
Yolcu Beraberi Kaydedilen Cihaz"'ların eski usul olmasına dikkat edin. Kendi hattınızı takıp deneyin. Çalışmıyorsa cihazı almayın.

Harici olarak cihazın model numarasından anlayabilirsin.
MQ0G3TU/A (iPhone 14 Pro) (Türkiye Cihazı)
NGK43LL/A (iPhone 12 Pro) (Amerika Birleşik
TU=Türkiye LL=ABD

Rehberim üzerinden daha detaylı inceleyebilirsin.

Ayrıca bütçe nedir ?

İkinci el bir iPhone 13 almayı planlıyorum ama yurt dışı mı değil mi emin olamıyorum nasıl anlarım acaba?

Hocam yurt dışı iOS cihazlara yaklaşmayın IMEI sorunu çıkarsa telefon eliniz de patlar başka telefonlara bakın bence

Cihazdan “ *#06# “yı tuşlayın. Ardından öğrendiğinımeı numarasını Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - IMEI Sorgulama üzerinden sorgula.
İthalat yoluyla kaydedilen Cihaz/Yolcu beraberi kaydedilen Cihaz'lar kayıtlıdır. "kayıt bulunamadı" yazıyorsa cihazın kaydı yoktur.
Yolcu beraberi kaydedilen cihaz"'ların eski usul olmasına dikkat edin. Kendi hattınızı takıp deneyin. Çalışmıyorsa cihazı almayın.

Harici olarak cihazın model numarasından anlayabilirsin.
MQ0G3TU/A (iPhone 14 Pro) (Türkiye cihazı)
NGK43LL/A (iPhone 12 Pro) (Amerika birleşik
Tu = Türkiye ll = ABD

Rehberim üzerinden daha detaylı inceleyebilirsin.

Ayrıca bütçe nedir?

Bütçem 25000-28000 arası

Geri
Yukarı