IPS panel çok göz yorar mı?

Oyun için IPS'den şaşma.
Bütçeni şöyle istersen monitör önerelim.

24G2U eski ve sorunlu model. 24G2SPU al geç.

24G2U inanmazsın ama 24G2SPU'dan bile daha iyi.
Ben 24G2U kullanıyorum ne sorunu var?
Ancak hem daha yeni olmasından hem de fiyat farkının çok olmasından dolayı 24G2SPU daha mantıklı bir tercih.

TN panelden şaşmayın.
IPS vs TN
Eki Görüntüle 1785388
Va panel olmasın o :D

Her IPS panel ayni mi? Soldaki 10 yillik bir laptopa benziyor.
Va panel ile IPS paneli kıyas yaparsanız çoğu sonuç öyle gözükecektir sebebi ise Va panellerin kontrast oranı ıps panellere göre yaklaşık 3 kat daha iyidir ( benzer fiyatlardaki ).

Göz yormayan dedikleri panel Va paneldir her ne kadar IPS panele göre birçok avantajı olsa da Black ghosting olması almamak için yeterli bir sebeb. Kısaca IPS candır.

Son düzenleme:
Oyun için IPS'den şaşma.
Bütçeni şöyle istersen monitör önerelim.

24G2U inanmazsın ama 24G2SPU'dan bile daha iyi.
Ben 24G2U kullanıyorum ne sorunu var?
Ancak hem daha yeni olmasından hem de fiyat farkının çok olmasından dolayı 24G2SPU daha mantıklı bir tercih.

Işık sızması ve IPS glow denen olay var mı?

24G2U eski ve sorunlu model. 24G2SPU al geç.
24g2u daha pahalı sanırım neden öyle? dediğimi lütfen yanlış anlamayın

Daha çok Roblox, GTA SA:MP, CS:GO oynuyorum. FPS rekabetçi veya hikaye odaklı oynayacağım ben günde 10 saat bilgisayar başında olabilirim. Monitör olarak IPS panel düşünmüştüm oyun için ama bazı yerlerde aşırı göz yorduğunu okudum. Ne yapmalıyım? Curved monitöre de daha çok alıştım.

Yok öyle bir şey 2 senedir VA'dan IPS'e geçtim bir göz yorulması, ağrıması olmadı hatta daha iyi oldu diyebilirim.

TN panelden şaşmayın.
IPS vs TN
Eki Görüntüle 1785388
TN panelmi kaldı hocam renk paleti berbat bir panel bence aşırı soluk geliyor ban.

Yeni konular

Geri
Yukarı