IPS panel görüntü bozukluğu

Cagatay_E

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Kullandığım gamebookta 4 GB VRAM bir ekran kartı var. Dün Forza Horizon 5'e girip 1 saat oynadıktan sonra YouTube'da video izlerken ekranda bozulma olduğunu fark ettim. Ama sadece video izlerken oluyordu. Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor. Acaba VRAM ile alakalı bir sorun olabilir mi? Oyun sırasında sürekli bellek ve VRAM uyarısı alıyordum bir defa da crash yedim.
Bahsettiğim görüntü bozukluğuna benzer bir resim bırakıyorum:

16ae490e3a50cd91523c8655f9913519--image-d-d-pictures.jpg

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sürücü kaynaklı bir durum olabilir.
Oyun sırasında uyarı almanız donanım gereksinimi yetersiz kaldığından olabilir grafik ayarların kaynaklı.

Yeniden başlatma sonrası düzelmesi de bir garip.

3D görüntü desteği özelliği var mı cihazda. Onun aktif olma durumuna benziyor gibi.

Sürücü kaynaklı bir durum olabilir.
Oyun sırasında uyarı almanız donanım gereksinimi yetersiz kaldığından olabilir grafik ayarların kaynaklı.

Yeniden başlatma sonrası düzelmesi de bir garip.

3D görüntü desteği özelliği var mı cihazda. Onun aktif olma durumuna benziyor gibi.

Cihazda 3D görüntü desteği yok. İlk defa Forza Horizon 5 oynadıktan sonra oldu. Sürücüleri de kontrol ettim hepsi güncel durumda.

Son düzenleme:
3D görüntü aktif olması durumuna çok benziyor. Hatta aynısı diyebilirim.

Servis merkezine cihazınızı götürüp test etsinler ve durum kontrolünde aynı durumu görürlerse işlem alırlar garantisi devam eden bir cihazsa.

Garanti dışı bir ürünse ücret durumu çıkacaktır.

3D görüntü aktif olması durumuna çok benziyor. Hatta aynısı diyebilirim.

Servis merkezine cihazınızı götürüp test etsinler ve durum kontrolünde aynı durumu görürlerse işlem alırlar garantisi devam eden bir cihazsa.

Garanti dışı bir ürünse ücret durumu çıkacaktır.

Cihazı alalı 1-1.5 ay oldu. RAM yükseltmesi için göndermeyi düşünüyordum. Onun yanı sıra bu sorunu da dile getirsem ikisine de aynı anda bakılır mı acaba?

Geri
Yukarı