IPTV üzerinden maç seytetmenin cezası var mı?

İşleyiş kanunen böyle mi? Ben izleyici ve yayıncıya da ceza kestiklerini okuduğumu hatırlıyorum. Zaten evde takip eden birini nasıl yakalarlar fikrim yok, ayrıca ücretli yayınları illegal yollarla izlemenin hırsızlıktan farkı olmadığını düşünüyorum.
Korsan Windows kullanan birinin ceza aldığını duydunuz mu bugüne kadar?
Ama gel gelelim korsan Windows kullanan kurumlar yığınla ceza ödüyor.
Yani işin özeti kişisel kullanımdan ceza alan birini görmedim.

İsterseniz 1000 sayfa A4 doldurun korsanın hiçbir savunması olamaz. Korsun suçtur, nedeni, sebebi, hafifletici unsuru olmaz.

Cinayet, kadına şiddet,çocuk istismarı, hayvana eziyet,hırsızlık ve sıralamaya üşendiğim bilumum kabahatler ve eylemler de öyle.

Bunların birçoğunun her gün işlendiğini fakat ceza almadan aramızda dolaştıklarını da gayet iyi biliyoruz.

Yine de suç, suçtur.

Korsan Windows kullanan birinin ceza aldığını duydunuz mu bugüne kadar?
Ama gel gelelim korsan Windows kullanan kurumlar yığınla ceza ödüyor.
Yani işin özeti kişisel kullanımdan ceza alan birini görmedim.
Ceza alanların da haber olduğunu görmedim. Önceleri bir uydu alıcı firması vardı. Başta farklı marka ile kart paylaşımı ardından şifreyi şifreleyerek gönderme ve sonunda kaçınılmaz olan yakalanmayı yaşadı. Kaçınız duydu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı