İradesizliğim beni korkutuyor

244012

Hectopat
Makaleler
7
Halihazırda şeker, asitli içecek, çok yemek, mastübasyon, sosyal medya, oyunlar gibi bağımlılıklarım var. Hiçbirini bırakamıyorum ve ileride bunların yanına daha fazla bağımlılık eklemekten korkuyorum. Bu durumumu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Halihazırda şeker, asitli içecek, çok yemek, mastübasyon, sosyal medya, oyunlar gibi bağımlılıklarım var. Hiçbirini bırakamıyorum ve ileride bunların yanına daha fazla bağımlılık eklemekten korkuyorum. Bu durumumu nasıl düzeltebilirim?
Bunu düzeltmenin yolunu forumda bulacağını sanmıyorum youtube'da birçok video var bununla ilgili izlemeni tavsiye ederim.

şeker, asitli içecek, çok yemek, mastübasyon.

bu bağımlılıklar, psikolojik ve beden sağlığın için korkunç bir şey.

Oyun bağımlısı olmak hiç geçmiyor ya. 27 yasındayım bende de var. bu hobi geçmiyor.

Sosyal medya ve oyun çağımızın mecburiyeti gibi bir şey.

Ama ilk yazdıkların korkunç. Profesyonel birinden destek almanı tavsiye ederim.

Birini düzeltmeye başlayarak ve düzeltmek için yaptığın şeyi düzenli olarak yaparak.
şeker, asitli içecek, çok yemek, mastübasyon.

bu bağımlılıklar, psikolojik ve beden sağlığın için korkunç bir şey.

Oyun bağımlısı olmak hiç geçmiyor ya. 27 yasındayım bende de var. bu hobi geçmiyor.

Sosyal medya ve oyun çağımızın mecburiyeti gibi bir şey.

Ama ilk yazdıkların korkunç. Profesyonel birinden destek almanı tavsiye ederim.
Arkadaşlara katılıyorum. Biraz dişini sıkıp o zinciri kırman gerekiyor yoksa çok zor. Bende senden farklı bir insan değildim zamanında ama bir gün kıçımı kaldırıp spor salonuna yazıldım ve diyete başladım. Zayıflayıp kendime bir kaç hobi edindim en son köpek sahibi oldum ve her gün akşam üstü onu yürüyüşe çıkarıyorum. spor ve diyet hiç kolay değil uzun zamandır bu şekilde yaşayınca insan tokat yemiş gibi oluyor ama 1-2 ay zorlanıyorsun sonra düzeliyor. Umarım değişirsin bol şanslar.

Bunlarda bagimlilik gibi bir şey yok meselea bizim zamanimiz cok oldugu icin oyun oynayip foruma giriyoruz spor yapmayan asitli icecek icer zararlari dusunup yapmamak lazim oyun oynamak yerine bir yerde calisa spor yapa sehirde gezebilirsin veya arkadaslarla futbola gitmek gibi.

Bunlarda bagimlilik gibi bir şey yok mesela bizim zamanimiz cok oldugu icin oyun oynayip foruma giriyoruz spor yapmayan asitli icecek icer zararlari dusunup yapmamak lazim oyun oynamak yerine bir yerde calisa spor yapa sehirde gezebilirsin veya arkadaslarla futbola gitmek gibi.
Bunlar için pek vaktim olmuyor. İş, ders ve DGS'ye çalışmak çok zamanımı götürüyor.

Forumda kimse kurtaramaz seni. Tek diyebileceğimiz yeme ve yapma bu da yetersiz kalır.
Belki bu tarz alışkanlıkları bırakanların tecrübeleri yardımcı olur diye düşündüm.

Arkadaşlara katılıyorum. Biraz dişini sıkıp o zinciri kırman gerekiyor yoksa çok zor. Bende senden farklı bir insan değildim zamanında ama bir gün kıçımı kaldırıp spor salonuna yazıldım ve diyete başladım. Zayıflayıp kendime bir kaç hobi edindim en son köpek sahibi oldum ve her gün akşam üstü onu yürüyüşe çıkarıyorum. Spor ve diyet hiç kolay değil uzun zamandır bu şekilde yaşayınca insan tokat yemiş gibi oluyor ama 1-2 ay zorlanıyorsun sonra düzeliyor. Umarım değişirsin bol şanslar.
Nasıl bir diyet yapıyorsunuz?

Birini düzeltmeye başlayarak ve düzeltmek için yaptığın şeyi düzenli olarak yaparak.
Bir süre devam etsem de bozuyorum hep.

Askerdeymişsin gibi yap. mesela ben Oyun bağımlısıyım ama şekerli abur cubur ne varsa bıraktım. Sadece akşam ev de ne yemek varsa biraz yiyorum sonra o kadar. Bende çok fazla OKB ona rağmen bıraktım. Bir oyun bağımlılığı kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı