Kalabalık beni izlerken heyecanlanıyorum

monthean

Hectopat
CS:GO'da Clutch pozisyonunda kaldığımda 4 kişi beni izlerken, kalabalık beni izlediği esnada konuşurken, futbol, voleybol, basketbol gibi oyunları kalabalık beni izlerken, yani kalabalığın önünde herhangi bir aktivitede bulunurken aşırı heyecanlanıyorum. Mesela CS:GO'da 1vs3 kaldım elim Mouse'tan kesiliyor o sırada karşımda mm oyuncusu olsa bile vuramıyorum. Bunun sebebinin şahsen öz güven eksikliği olduğunu düşünüyorum. Sizce sebebi nedir? Herhangi bir tedavisi var mıdır?

Benim de aynı oluyor arada geçen sözlü vardı tahtaya kalktım tam anlatıyordum her şeyi unuttum Allah'tan hocam iyi biri bana zaman verdi biraz daha geri çıkıp söyledim hepsini.

Hocam 19 yaşındayım konuşmama bile etki etti bu durum bu yaşıma kadar. Müdahale edilmeden geçeceğini sanmam. İlaç kullanmadan var mıdır bir tedavi yöntemi acaba?
Hocam dediğim gibi; bir zaman sonra kalabalığın sizi izlemesi sıradanlaşacak, o zaman heyecan yapmayacaksınız.

CS:GO'da Clutch pozisyonunda kaldığımda 4 kişi beni izlerken, kalabalık beni izlediği esnada konuşurken, futbol, voleybol, basketbol gibi oyunları kalabalık beni izlerken, yani kalabalığın önünde herhangi bir aktivitede bulunurken aşırı heyecanlanıyorum. Mesela CS:GO'da 1vs3 kaldım elim Mouse'tan kesiliyor o sırada karşımda mm oyuncusu olsa bile vuramıyorum. Bunun sebebinin şahsen öz güven eksikliği olduğunu düşünüyorum. Sizce sebebi nedir? Herhangi bir tedavisi var mıdır?
Ben de utangaç biriyim, utangaç biri olduğunu kabul et. Ve utangaç olmanın normal olduğunu düşün. Rezil olmayı normalleştir. Korkusuz ama utangaç olabilirsin. Üzerine yürü. Ben utangaç biri olarak binlerce kişi karşısında gösteri yaptım kaç defa. Hepsinde de isteyerek ve inanılmaz zevk alarak yapılmış şeylerdi benim için.

Neredeyse bütün iyi müzisyenler, sahne sanatçıları vs. her sahneye çıkışlarında inanılmaz heyecanlanıyorlar. Sana özel bir durum değil yani. Ama heyecanlanmalarına rağmen harekete geçmeyi biliyorlar. Asıl yapman gereken bu.
Hocam bir de bazı kişilerde karşımdakini kendimden üstün görüyorum ve konuşamıyorum aşırı heyecanlanıyorum bu durum da heyecanlanma sebeplerim arasında.
Öz saygın ve özgüvenin düşük o zaman. Kendini geliştirecek şeyler yap. Her konuda.

Geri
Yukarı