İran'da hava saldırısı sirenleri çalıyor

İran'ın başkenti Tahran'da yaklaşık 10dk önce siren sesleri yükseldi. Bütün iniş-kalkışlar iptal edilirken, İran'a doğru giden Türk Hava Yolları uçağı rotasını Bakü'ye çevirdi. Konuyu düzenli olarak güncelleyeceğim.

THY uçağı havada arızalandığı için siren sesleri çaldı diyenler var, elimizde net bir bilgi yok.

Bölgedeki vatandaşların sığınaklara gittiği iddia edildi.

Kimliği belirsiz F-35 uçaklarının Tahran semalarında uçtuğu iddia ediliyor.

Bölgede elektrik kesintisi yaşandığı rapor edildi.

Hava durumu çok kötü olduğu için uçakların rotasını değiştirdiğini ve bu yüzden siren çaldığını söyleyenler de var.

Kaynak:

THY uçağı düşük irtifada daireler çizdiği için siren çalınmış. Umarım kimseye bir şey olmaz. Şu anlık savaş durumu yok gibi gözüküyor.
Olayı çok büyütmüşsünüz hocam.

Uçak arızasından dolayı olası bir kaza yaşanmaması için sirenler çalınmış, vatandaşlar sığınaklara geçmiş ortada savaş durumu göremedim.

Çin şu an daha kötü bir seçenek bence bu adamlar komünist ama nazi gibi davranıyorlar.
Kesinlikle katılıyorum, fakat Çin bu şekilde gelişmeye devam ederse bop diye bişey kalmaz Amerika uğraşamaz. 2035'e kadar sanırım 10 tane uçak gemisi denize indirmeyi planlıyorlar, her sene 3 5 tane destroyer üretmeside cabası.

Uçak arızasından dolayı olası bir kaza yaşanmaması için sirenler çalınmış, vatandaşlar sığınaklara geçmiş ortada savaş durumu göremedim.
Ortada bir savaş olduğunu söylemedim zaten. Sadece gördüğüm iddiaları burada paylaştım.

Ortada bir savaş olduğunu söylemedim zaten. Sadece gördüğüm iddiaları burada paylaştım.

Olay çözüldü sanırım.

THY'ye ait uçak arızalandığı ya da hava şartları kötü olduğu için düşük irtifada daireler çiziyor. Daire çizdiği yer ise Tahran'daki balistik füze üretim tesisi olduğu için güvenlik amacı ile sirenler çalınıyor.

THY uçağı herhangi bir sorun yaşamadan Bakü'ye iniş yapmış.

Geri
Yukarı