IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ve MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 11

YEmreKoc

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilisim
Merhaba, çözemediğim problemlerim var bilgisayarı parça olmadığı için tek tek de kontrol edemiyorum. Minidump dosyalarımı yüklüyorum. Yardımcı olur musunuz analizi ve hata sebepleri için :(

Sorunlar;
- CPU Fan'ı deli gibi çalışıyor CPU 55 derece iken CPU fan RPM 5000-6000 arası.
- MEMORY_MANAGEMENT hatası veriyor mavi ekranda RAM'leri tek tek kontrol ediyorum şu an.
- IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL şeklinde mavi ekranda veriyor.
- Performans kaybı.

Dosyaları herkese açık olacak şekilde paylaşın.

RAM kaynaklı sorun var. Memtest86 ile BIOS'tan X.M.P ayarı kapalı olacak şekilde Bellek testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın.

Bu arada disk ile ilgili bir iki şey gördüm. Ne olur ne olmaz Diskleride kontrol edelim. HD Tune Pro ile Quick Scan kapalı olacak şekilde tüm disklere Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.

RAM kaynaklı sorun var. Memtest86 ile BIOS'tan X.M.P ayarı kapalı olacak şekilde Bellek testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın.

Bu arada disk ile ilgili bir iki şey gördüm. Ne olur ne olmaz Diskleride kontrol edelim. HD Tune Pro ile Quick Scan kapalı olacak şekilde tüm disklere Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaşın.
Teşekkür ederim sabah paylaşacağım

Merhabalar Tekrar,

Memtest ile yaptım ama hiç iç açıcı durmuyor sanırım
Görünmez diye yakında da ss alıyorum

Dosya Ekleri

• screencapture-file-E-EFI-BOOT-MemTest86-Report-20220518-144508-html-2022-05-19-09_26_04.png
    screencapture-file-E-EFI-BOOT-MemTest86-Report-20220518-144508-html-2022-05-19-09_26_04.png
    216 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    156,2 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    110,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Teşekkür ederim sabah paylaşacağım

Merhabalar Tekrar,

Memtest ile yaptım ama hiç iç açıcı durmuyor sanırım
Görünmez diye yakında da ss alıyorum
Eğer X.M.P kapalı şekilde yaptıysanız geçmiş olsun. RAM ile ilgili bir sorun var. Gördüğüm kadarıyla sisteminizde 3 adet RAM mevcut. Yanılmıyorsam iki tanesini kit olarak satın aldınız, üçüncü ise farklı model bir RAM. Farklı model olan RAM gördüğüm kadarıyla ilk RAM slotunda takılı. Onu sistemden ayırıp tekrar Memtest86 yapar mısınız? Uyumsuzluk sorunu olma ihtimali oldukça yüksek. Bu arada eğer mesajda yazdıklarım yanlış ise belirtin. Döküm dosyasında 3 adet RAM gözükürken Memtest86 sonucunda 2 adet RAM takılı olarak gözüküyor çünkü.

Eğer X.M.P kapalı şekilde yaptıysanız geçmiş olsun. RAM ile ilgili bir sorun var. Gördüğüm kadarıyla sisteminizde 3 adet RAM mevcut. Yanılmıyorsam iki tanesini kit olarak satın aldınız, üçüncü ise farklı model bir RAM. Farklı model olan RAM gördüğüm kadarıyla ilk RAM slotunda takılı. Onu sistemden ayırıp tekrar Memtest86 yapar mısınız? Uyumsuzluk sorunu olma ihtimali oldukça yüksek. Bu arada eğer mesajda yazdıklarım yanlış ise belirtin. Döküm dosyasında 3 adet RAM gözükürken Memtest86 sonucunda 2 adet RAM takılı olarak gözüküyor çünkü.
3 Adet Ram takılıydı ben tek ram uyumsuz galiba diyerek onu 1 haftadır takmıyorum oradan belki hala görüyor olabilir. X.M.P kapalı yani auto'da idi tek ram'i de test edip onuda ileteceğim size

3 Adet Ram takılıydı ben tek ram uyumsuz galiba diyerek onu 1 haftadır takmıyorum oradan belki hala görüyor olabilir. X.M.P kapalı yani auto'da idi tek ram'i de test edip onuda ileteceğim size
O halde aynı model olan RAM'lerde bir sorun var. Kit olarak satın aldıysanız ve garantisi duruyorsa servise gönderin veya iade isteyin.

O halde aynı model olan RAM'lerde bir sorun var. Kit olarak satın aldıysanız ve garantisi duruyorsa servise gönderin veya iade isteyin.

Üzerinden baya zaman geçti hocam sanırım vakitleri doldu o parçaların tek olandan ümidim var veya ben anakarttan da şüpheleniyorum çünkü işlemli anakart kanallar arızalı olabilir. O yüzden şöyle bir konuda açtım inceleyebilir misiniz ?

Üzerinden baya zaman geçti hocam sanırım vakitleri doldu o parçaların tek olandan ümidim var veya ben anakarttan da şüpheleniyorum çünkü işlemli anakart kanallar arızalı olabilir. O yüzden şöyle bir konuda açtım inceleyebilir misiniz ?
Dediğiniz gibi RAM slotlarında arıza olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam 2 ve 4. slotlara takmıştınız RAM'leri. 1 ve 3. slotlar takarak deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı