İş Bankası Bankamatik Kart Zarfı

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Üniversiteye başlayacağım için bankamatik kart başvurusunda bulunmuştum. Ve kart geldi şubeye ben de teslim almaya gittim. Fakat oradaki görevli bankamatik kartının dışındaki zarfı ve kartın yapışmış olduğu kağıdı çöpe attı. Bana vermesi gerekmiyor muydu? Ve o kağıtlarda benim şahsıma yönelik bir şey olur mu? veya kart bilgileri falan yazıyor mu? Çok endişelendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zarfta sadece teslimat adresi yazar, şubeden aldığınız için sorun olacağını sanmıyorum.

Bende İş Bankası hesap kartımı alırken aynı durumu yaşamıştım. Bir sıkıntı olmadı, endişelenmeye gerek yok onlar zaten gerekli prosedürü yapıyorlar.

Aynı şeyi Vakıfbank da yapıyor. Fakat onlar her seferinde zarf içerisindeki kağıdı bana veriyorlar. Bendeki kağıtta ismim, hesap numaram, kart numaram yazıyor. Farklı banka olduğundan sizde farklı bir şey yazıyor olabilir ancak çok önemli bilgiler yazdığını sanmıyorum.

Kartınızda çip ve temassız ödeme özelliği var mı?
İş Bankası hesap kartlarında çip ve temassız özelliği bulunmuyor, cipli ve temassız özelliği olan hesap kartı istiyorsanız, Akbank Neo hesap kartını kullanabilirsiniz.
Bu arada kartı zarftan çıkarmasının sebebi kartı hesabına bağlamak istemesi. Gördüğüm kadarıyla her banka böyle yapıyor.

İş Bankası hesap kartlarında çip ve temassız özelliği bulunmuyor, cipli ve temassız özelliği olan hesap kartı istiyorsanız, Akbank Neo hesap kartını kullanabilirsiniz.
Bu arada kartı zarftan çıkarmasının sebebi kartı hesabına bağlamak istemesi. Gördüğüm kadarıyla her banka böyle yapıyor.
Biliyorum ama önüme reklam çıktı ve kartın tasarımının değiştiği, çip ve temassız ödeme geldiğini gördüm. Attığım resimde de üst kısımda gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191029-220229_Chrome.jpg
    Screenshot_20191029-220229_Chrome.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 165
Biliyorum ama önüme reklam çıktı ve kartın tasarımının değiştiği, çip ve temassız ödeme geldiğini gördüm. Attığım resimde de üst kısımda gözüküyor.
Önceki kartı da var yeni tasarımlı karttanda elime geçti, ama çip özelliği yoktu. Belki özellikle isteyince veriyorlardır. Benim sadece kredi kartındaki temassız özelliği işime yarıyor. Hesap kartını kullandığım için pek önemli değil benim için.

Önceki kartı da var yeni tasarımlı karttanda elime geçti, ama çip özelliği yoktu. Belki özellikle isteyince veriyorlardır. Benim sadece kredi kartındaki temassız özelliği işime yarıyor. Hesap kartını kullandığım için pek önemli değil benim için.
Temassız özelliği ve çipi olan kartı almak için banka şubesine gitmek gerekiyormuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı