İş hayatı ne kadar zor?

Yani müslümanım diye geçinip 18 yaşındaki kızın orasına burasına bakıp. AKP mitinglerinde osmanlı bayrağını öpmek bence yargılanmayı hakediyor. İstediğiniz şekilde düşünbilirsiniz. Orada yaşananları ben biliyorum siz değil. Burada hepsini anlatmıyorum.
Dediğim gibi ağzı bozuk sürekli karı kız muhabbeti dahi yapsa duymamak bir seçenek ve kimsenin partisi ve yaptığı hareketler sizi bağlamaz. O insanın iğrençliği ve pisliğidir.

Dediğim gibi ağzı bozuk sürekli karı kız muhabbeti dahi yapsa duymamak bir seçenek ve kimsenin partisi ve yaptığı hareketler sizi bağlamaz. O insanın iğrençliği ve pisliğidir.
Yanında çalışyorum adamın. Ortak insanlar var. Duymamak gibi bir şey mümkün değil. Böyle bir şeyle hiç karşı karşıya gelmediniz belli ki.

Bir süre kimyasal analiz uzmanı olarak çalıştım. Çeşitli kimyasal ve cihazlar ile çalışmak büyük keyifti. Sabah 5 kalkıp, akşam 8-9 gibi evde oluyordum. Asgari ücretin biraz üstünü alıyordum.

İlk tecrübem için gayet güzeldi. Laboratuvar içinde çalışanlar gayet iyi insanlardı. Yönetim ise berbat. Size köpek gibi davranıyorlar. Asit, baz, organik ve anorganik sıvıların buharından korunmak için deneyi çeker ocak ile yapmanız gerekiyor veya ayrı oda içinde maske kullanmanız gerekiyor.

Çeker ocak bozuk olduğu için maske kullanıyorduk. Maskelerin filtre kartuşları en son 2 yıl önce değişmiş 😐 Çeker ocağı yaptırana kadar yedek kartuş alın. Sonuçta kimse kimyasal soluyarak çalışmak zorunda değil. Kanser, kısırlık başta olmak üzere tonla sağlık sorununa yol açıyor.

Gel gör yönetim klima altında kahve yudumlarken bizi oyaladı. Çok kez şikayet ettik kimse bizi iplemedi. Haliyle gaz çıkışı olan deneylerde laboratuvarın camını açıp, gaz çıkışı bitip ve laboratuvar havalanan kadar bekliyorduk. Vakit kaybı oluyordu.

Yönetim ise ne maske kartuşu alıyor nede çeker ocağı yaptırıyordu. Bakanlıktan gelen Li-Po pillerin testi vardı. Sanırım 200-300 adet pil gelmişti. Pillerin testinde deli gibi gaz çıkıyordu. Artık dayamadım, sağlığımı hiçe sayacak halde değildim. 2 çalışan istifayı verdik. Maaşımıza zam yapmayı, kartuş almayı teklif ettiler ama dinlemedik. %90 testler geçikti ve ceza yemişlerdir. Bakanlık pil göndermeyi bırakmıştır.

O gündür gündelik işler ile para kazanıyorum ve hiç pişman değilim. Yeri geliyor dükkanın önünde afiş dağıtıyorum, yeri geliyor sokak sokak gezip afiş bırakıyorum ama kimseye hesap vermeyip, köpek gibi davranmaya maruz kalmıyorum. Günlük 70-120₺ arası gelirim oluyor. Hafta 2-3 gün çalışarak idare ediyordum. Okul başlayınca yetmemeye başladı.

Alttan ders aldığım için İstanbul-Kocaeli arası git gel yapmak durumundayım. Yarı zamanlı iş arıyorum. Bulursam iyi olacak ama üstlerin davranışlarına ne kadar dayanırım bilemiyorum...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı