İş hayatı ne kadar zor?

Üniversite sınavına az kaldı ve bu zamana kadar iş tecrübem olmadı. Sınavdan sonra yazın bile olsa bir işe girmeyi düşünüyorum. Mesela market fikri fena gelmiyor. İşlerdeki tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?
Valla kardeşim Allah yardımcın olsun, Ben lisan mezunuyum 6 yıldır Türkiyenin havacılıkta en büyük firmalarından birinde taşeron olarak çalışıyorum. Maalesef benden sonra bir dünya vasıfsız insanı kadroya aldılar. Bizi almadılar. Torpilin yoksa çok umutlu olma iş hayatından. İş hayatında başarılı olmanını 3 yolu var. Bu yolu kullanan çok insan var çalıştığım yerde. Bunları 6 yıldır göre göre bi hal olduk. Ya Ankarada dayın olacak ya siyasi Torpilin olacak ya da çok büyük bir yalaka olman lazım. Yoksa benim gibi 3 kuruşa talim edersin.

Dostum ben marketçilik yaptım ama bizim bölgede hırsız mı yoktu terbiyesiz mi yoktu. Ben o kadar çok bezdim ve yoruldum ki. Ama bana yararı şu oldu ne olursa olsun pes etmek yok.

Türkiyede yapılacak bir meslek var, ya anasınıfı öğretmeni ya da sınıf öğretmenliği, başka da yapacak meslek yok.

Dostum biraz anane fikri olucak ama memurluğa yönelmeye bak Türkiye’de döviz habire arttığı TL değersizleştiği için özel sektörde son 3-4 yıldır sadece belli başlı büyük firmalar ayakta durabiliyor. Sevdiğin işin memuriyeti varsa yönelmeye bak.

Avukatlık bürosun da alacak yönetim uzmanıyım. Bankanın alamadığı borçları ben tahsil ediyorum. Çağrı merkezi değil, maaş asgeri primler ile beraber aylık 5 - 6k para alıyorum net elime gelen. Ağzın iyi laf yapıyorsa diksiyonun güzelse denemen de fayda var.

Merhaba,

çok kritik bir dönemdesin iyi düşün iyi taşın kararını ver ömrün boyunca mutlu olmak istiyorsan mutlaka sevdiğin işi yapmalısın, tam zamanlı iş hayatına girmeden önce yarı zamanlı markette çalışmanın bence sana zararı olmaz ama kurumsal bir yerde çalışmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı