İş için dizüstü bilgisayar önerisi

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar babama iş için bir bilgisayar alacağız. Bütçe kısıtlamamız yok, ancak bu demek değil ki gereksiz güçlü uçuk bir bilgisayar alalım. 13-14 inç boyutlarında, şarjı 9-10 saat civarı gidebilen ve 500GB SSD'ye sahip bilgisayar bakıyoruz. Yaptığı işler olarak sunum hazırlama, mail, video izlemek ve müzik. Ben i5 işlemcili 2020 MacBook Air alması gerektiğini düşünüyorum. Ancak birkaç tane daha alternatif öneri ve sizin fikirlerinizi de almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Bütçe kısıtlamamız yok, ancak bu demek değil ki gereksiz güçlü uçuk bir bilgisayar alalım.
Huawei' den biraz korkuyorum, Microsoft da aynı Google gibi yaparsa elimizde kalabilir.

Şu ikisine bakabilirsiniz hocam.

Şu ikisine bakabilirsiniz hocam.
Pil süresi nasıl Monster' da? MSI zaten büyük olduğundan ve nispeten güçlü ekran kartı olduğundan eledim. Pil ve taşınabilirlik önemli. Ancak Monster' ın hakkında bilgim yok.

Pil süresi nasıl Monster' da? MSI zaten büyük olduğundan ve nispeten güçlü ekran kartı olduğundan eledim. Pil ve taşınabilirlik önemli. Ancak Monster' ın hakkında bilgim yok.
Hocam iş için yapıldığı için pil süresinde bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Taşınabilirlik her laptop gibi taşıyabilirsin bir sorun olmaz.

Taşınabilirlik derken 13-14 inç boyutlarında ve hafif olmasını kastetmiştim. MSI büyük ancak Monster bu konuda sıkıntı yaratmaz. Öneri için teşekkürler. Seçenek olarak listeye yazdım.

Lenovo Thinkpad E495 serisine bakabilirsin. Ben ev için yeni aldım 4500 liraya R5 3500U, 4GB RAM, 1TB HDD ve 128GB M.2 bulunduranını. Ekranı 14" FHD IPS ve bence çok iyi. RAM arttırılabilir 2 slotlu zaten farklı konfigürasyonları var. Pili de kendi fiyatında en iyisi. I/O olarak da internet, SD kart okuyucu, Type C şarj girişi, tam boy HDMI, bir tane USB 2.0 ve iki tane 3.1 var. Kendim çok memnunum tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı