İş yeri tarafından dolandırılmak

BenGeriDöndüm

Hectopat
Herkese iyi akşamlar.
Öğrenci olduğum için tam zamanlı bir işe girmek kolay olmuyor. Bu yüzdena tam bir hafta önce bir yevmiye işi veren ve kendilerini "... İnsan kaynakları" olarak adlandıran bir yere gittim. Çalışmak isteğimi söyledim onlar da kabul etti. Benden gerekli belgeler ve kendi anlaşmalı olduğu yerden sağlık raporu talep ettiler.
Bunun için 150 TL ödedim kredi kartından maalesef çünkü param olmadığı için işe girmek istedim zaten. Fakat adamlar yarın başlarsın dediği halde hala bana ulaşmıyorlar.
Aradığım zaman ya meşgule atıyor ya da lafı dolandırıyorlar.
3 kez haber vereceğiz gibi bahanelerle geçiştirdiler aramalarımı ve mesajlarıma bile bakmıyorlar.
Resmen dolandırıldım. Bu konuda yasal olarak nasıl bir yol izleyebilirim? Haklarım nelerdir? Nereye şikayet edebilirim?
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ayni yere gitmeyi denediniz mi? Yuz yuze daha etkili olur bence. Hala almazlarsa ondan sonra yasal islemlere basvurun.
Elbette gideceğim yarın ama gitmeden önce yasal olarak neler yapabilirim öğrensem daha iyi olur diye düşündüm. Büyük ihtimal beni sepetlerler. Kavga çıksa polise iş yerini bastı gibi palavra laflar ederler benim zararıma olur.

Geri
Yukarı