MediaMarkt çalışanı tarafından dolandırılmak

Taner A

Centipat
MediaMarkt'dan telefon seçiyordum. Bir tane Xiaomi marka telefon beğendim. Çağırdım bunu alalım dedim. Adam sana ben önereyim dedi. Sonra Realme gösterdi bu telefon ondan daha iyi ve daha ucuz ona vereceğin parayı buna ver, işlemcisi çok iyi cart curt anlattı. Kandım ve aldım eve geldim kamerası çamur normalde oyun oynamam bir bakayım dedim oyun yükledim 40 FPS'i geçmiyor beğendiyim telefon 60 FPS'di. Telefonda video izlerken sağdan soldan siyahlıklar çıkıyor ama çok abartılı. Kasası komple plastik arka kapak dahil.
Ağır dolandırıldım. Yüksek ihtimalle onu sattığı için prim alıyor. Değişim için aradım değişim yapmıyoruz diyor.

Çıkmazda kaldım mağazaya gidip tartışsam mı diye bilemiyorum.

MediaMarkt'dan telefon seçiyordum. Bir tane Xiaomi marka telefon beğendim. Çağırdım bunu alalım dedim. Adam sana ben önereyim dedi. Sonra Realme gösterdi bu telefon ondan daha iyi ve daha ucuz ona vereceğin parayı buna ver, işlemcisi çok iyi cart curt anlattı. Kandım ve aldım eve geldim kamerası çamur normalde oyun oynamam bir bakayım dedim oyun yükledim 40 FPS'i geçmiyor beğendiyim telefon 60 FPS'di. Telefonda video izlerken sağdan soldan siyahlıklar çıkıyor ama çok abartılı. Kasası komple plastik arka kapak dahil.
Ağır dolandırıldım. Yüksek ihtimalle onu sattığı için prim alıyor. Değişim için aradım değişim yapmıyoruz diyor.

Şöyle düşün marka her çalışana birkaç ürün temin ediyor üzerine satmakla yükümlü çalışanda onu satıp senin üzerinden bir miktar da para alıyor örneğin telefon 4000TL ise 500'ü ona kalıyor gibi düşün bu yüzden de adam para kazanmak için seni o telefonu almaya ikna etmek zorunda.

Son düzenleyen: Moderatör:

iade almıyorlar mı?

Kötü olmuş hocam, ben de S21FE alırken X TL üstüne iPhone 11 var daha iyi cihazdır yapmıştı Türk Telekom çalışanı xd. O kadar para verip 60Hz cihaz mı alacağım.
Ürün kusurlu ve mağaza çalışanı yalansölemiş. Gidip tartışma çıkar çünkü sakin konuşursan satış kuralları gibi şeylerden bahsedecek. 3 ay boyunca teknosanın yanındaki kafede çalıştım ve hepsi böyle olayları dalga geçer gibi anlatıyor. İşe yaramaz ise telefonu sana satan çalışan elemanı çıkışta yakala döv veya tehdit et. Suç filan demeyin adamlar arkanızdan neler diyor bir bilseniz.

Ürün kusurlu ve mağaza çalışanı yalansölemiş. Gidip tartışma çıkar çünkü sakin konuşursan satış kuralları gibi şeylerden bahsedecek. 3 ay boyunca Teknosa'nın yanındaki kafede çalıştım ve hepsi böyle olayları dalga geçer gibi anlatıyor. İşe yaramaz ise telefonu sana satan çalışan elemanı çıkışta yakala döv veya tehdit et. Suç filan demeyin adamlar arkanızdan neler diyor bir bilseniz.

Ürünün kusurlu olması çalışanın hatası değil ki hocam kapalı kutu alınıyor
En doğru yapılacak şey tüketici hakem heyetine başvurmak sanırım ürün kusurlu olduğundan belki iade kararı çıkabilir ama ne süreci ne yasayı adamakıllı biliyorum konu sahibinin araştırıp bakması lazım.

Evet bu arkadaşın dediği gibi ürünün üzerinden 14 gün geçmeden koşulsuz şartsız cayma hakkın var diye biliyorum elektronik parçalarda sebebinede beğenmedim de geç alırlar almazlarsa tüketici haklarına başvur.aradım hayır değişim de iade de yok dediler.

Ürünün kusurlu olması çalışanın hatası değil ki hocam kapalı kutu alınıyor.
En doğru yapılacak şey tüketici hakem heyetine başvurmak sanırım ürün kusurlu olduğundan belki iade kararı çıkabilir ama ne süreci ne yasayı adamakıllı biliyorum konu sahibinin araştırıp bakması lazım.

Üründe kusur yok ki satan eleman dolandırıcı.

Ürün kusurlu ve mağaza çalışanı yalansölemiş. Gidip tartışma çıkar çünkü sakin konuşursan satış kuralları gibi şeylerden bahsedecek. 3 ay boyunca Teknosa'nın yanındaki kafede çalıştım ve hepsi böyle olayları dalga geçer gibi anlatıyor. İşe yaramaz ise telefonu sana satan çalışan elemanı çıkışta yakala döv veya tehdit et. Suç filan demeyin adamlar arkanızdan neler diyor bir bilseniz.

Sayan adamı bulamadım iki çift lafım vardı ona.

Yeni konular

Geri
Yukarı