İşi becerememekten korkmak

Alicandantr

Picopat
Daha fazla  
Yarın ilk kez iş yerine gideceğim cıvata vida mi montaj mı ne öğrenip yapacakmisim fakat çok korkuyorum. Her zaman korkum vardı ya beceremessem ya babamı yüz üstü bırakırsam? Ya rezil olursam? Oradaki ustalar bana laf etmezse bile yüzlerindeki ifade beceremememin bakışı ağır bir mental bedele neden oluyor. İnşallah yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öğrendiğin şeyi yapamamaktan korkmayı biliyorum, anlıyorum da ama yeni öğreneceğin şeyi yapamamaktan korkmana gerek yok. Öğreniyorsun henüz.

Yarın ilk kez iş yerine gideceğim cıvata vida mi montaj mı ne öğrenip yapacakmisim fakat çok korkuyorum. Her zaman korkum vardı ya beceremessem ya babamı yüz üstü bırakırsam? Ya rezil olursam? Oradaki ustalar bana laf etmezse bile yüzlerindeki ifade beceremememin bakışı ağır bir mental bedele neden oluyor. İnşallah yapabilirim.

Kendine güvenmek başarmanın yarısıdır. Kendine güven.

Dükkanın patronu babamdır hafta çoğu usta ile aynı köyden aynı memleketteniz ama babamı yüz üstü bırakma korkusu bende biraz yoğun bayrama kadar çalışacağım sonra hayırlısı.
Dostum ben senin yapabileceğine inanıyorum, sen de kendine inan. Dediğim gibi bu işi başarabilmen için en başta rahat olman, kendini kasmaman çok önemli.

Geri
Yukarı