İskenderun döneri mi Antakya döneri mi?

İskenderun dönerimi Antakya dönerimi ?

• İskenderun

• Antakya

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Dostum Antakya'yı gezdim İskenderun'da babam yaşadı. Fakat Antakya'daki çarşı lahmacunları çok güzeldi, fakat dürümde bence İskenderun.

Hocam siz İskenderun'da nerede yediniz ben arsuz tarafında yemiştim.

Yemediğim esnaf kalmadı. Mesela sizin oradan bildiğimiz Yusuf Usta'nın İskenderun şubesinde yedim, efes, es, çoban, katık, süleyman usta.
Anlaycağın kupa haricinde hepsinden yedim. Kupadan almama sebebim ise Antakya döneri yapıyorlar.
Dediklerin doğru Antakya'da lahmacun meşhur.

Yemediğim esnaf kalmadı. Mesela sizin oradan bildiğimiz Yusuf Usta'nın İskenderun şubesinde yedim, efes, es, çoban, katık, süleyman usta.
Anlaycağın kupa haricinde hepsinden yedim. Kupadan almama sebebim ise Antakya döneri yapıyorlar.

Dostum bu arada inşallah depreme yakalanmamışsındır babam yakalanmıştı ama ev sağlam çıktı şükür.

Dostum bu arada inşallah depreme yakalanmamışsındır babam yakalanmıştı ama ev sağlam çıktı şükür.

Dostum depreme yakalandık ama bizim de evimiz sapasağlam. Az hasar bile verilmedi yani.

Farkları nedir? Adana'da her şeyi yapıyorlar. Hangisi hangisinin bilmiyorum. Hepsi güzel. :D

Hocam şöyle örnek verim antakyalılar çalar ve onu farklı bir isim ile satar (aynı Yunanistan gibi :D).
Mesela sizin kebap çok meşhur antakyalılarında kendi kebabı var adıda harbiye dürüm :D. İşin bomba tarafı sizin kebabı burada nasıl satıyorlar onu anlatacağım. Mantık aslında sizin kebap ile aynı ama kebap ekmeği değil de Lübnan ekmeği kullanıyorlar, ekmeği iyice sımsıkı sarıyorlar yani ekmeğin ağızı olsa bu ne be kardeşim diye isyan eder, bir de isteğe göre sarımsaklı mayonez sıkıyorlar içine :D ya hocam dönere mayonez sıkarsın anlarım ama kebaba mayonez sıkmak nedir ya :D?

Antakya'da Pehlivan Döner vardı hala var mı bilmiyorum. Yediğim en mükemmel tavuk dürümdü. Antakya'da olduğu için sanırım Antakya döneri demem gerekiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bence şu an en iyisi Yusuf Usta. Darf bir zamanlar iyiydi ama şu an nasıl bilmiyorum. Süleyman çok bozdu. Mavi Köşe'de iyidir. Bu arada kesinlikle İskenderun.

Bence şu an en iyisi Yusuf usta. Darf bir zamanlar iyiydi ama şu an nasıl bilmiyorum. Süleyman çok bozdu. Mavi köşe'de iyidir. Bu arada kesinlikle İskenderun.

Hocam Yusuf ustanın tadı iyi de fiyatları abartı cep yakıyor resmen. Bundan 5 sene önce efes rakipsizdi İskenderun'daki her 10 kişiden 8'i efes alıyordu ama onlarda gramajı düşürdü.

Hocam Yusuf ustanın tadı iyi de fiyatları abartı cep yakıyor resmen. Bundan 5 sene önce efes rakipsizdi İskenderun'daki her 10 kişiden 8'i efes alıyordu ama onlarda gramajı düşürdü.

Efes'i asla sevemedim. Onun yerine Kanatlı tercih ediyordum. En son şubatta gidip yemiştim. Güncel fiyatlara pek hakim değilim.

Geri
Yukarı