İskenderun/Hatay'da askerlik yapanlar

ömer uymaz

Centipat
İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN/HATAY

Acemi ya da hem acemi hem de usta birliği burası olan arkadaşlar burada toplanıp bilgi paylaşımında bulunalım. Ayrıca daha önce burada askerlik yapan arkadaşların da yorumlarını bekliyoruz.

Yeni konu açmamak için buraya geldim. Bedelli Haziran celbine gidiyorum. Telefon emanet yeri var mı? Otogardan birliğe minibüs gidiyor mu? Askerliğin bir günü nasıl geçiyor? Neleri kaçar tane getirmeliyiz?

Yeni konu açmamak için buraya geldim. Bedelli Haziran celbine gidiyorum. Telefon emanet yeri var mı? Otogardan birliğe minibüs gidiyor mu? Askerliğin bir günü nasıl geçiyor? Neleri kaçar tane getirmeliyiz?
Otogardan dolmuş yok, ama duraklar yakın. 500 metre yürüyüp ulaşabilirsin. Ayrıca sizin için ring servis tahsis edebilirler. Telefonu emanet verirsin fakat askerliğin bitince geri alırsın. Devlet yeterince malzeme ve kıyafet veriyor. Sen bedelli yapacağın için derdim olmasın diyorsan bolca alıp getir. Kullan at yöntemiyle kirlendikçe çöpe atarsın. Buranın sıcağı kötüdür adamı perişan eder. O yüzden bolca çamaşır getir, dediğim gibi yıkamakla ve kurutmakla uğraşma çünkü elde yıkayacaksın ve ranzaya asacaksın. Dediğim gibi yap kirlendikçe çöpe at. Bir günü bolca içtima, eğitimle geçer. Korkacak yada çekinecek bir durum yok. Bedellide nasıl oluyor bilmiyorum ama çabucak geçer. Sadece sana verilen emirlere uyacaksın.

Geri
Yukarı