İslam dinini çok sorguluyorum

• Konuyu başlatan 348606
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 230
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani arkadaş "Doğru yolda gidiyorsunuz." demek istemiş. İslam dinini yanlış bulabilirsiniz. Sizi şöyle aydınlatabilirim, bence de doğru yoldasınız. Bende böyle yöneldim inanmaya. Yavaş yavaş saçma gelmeye başladı.
Hocam böyle devam edersem farklı bir dine inanacağım veya ateist olacağım. Bilmiyorum ne yapsam. Kafam karıştı.

Nasıl yani? Art niyetle bir şey söylemedim. Mantıksız geldi ve bunu sizlere aktarıyorum. Üstelik sonda "Beni aydınlatır mısınız?" dedim.

Hocam linç mi yiyorum anlayamadım. Özür dilerim.
Yok hayır hocam, çok ciddiyim sizi takdir ettiğim için motivasyon vermeye çalıştım, dediğim kanala göz atmayı unutmayın.

Linç falan yemiyorsunuz hocam. Ben yorumu başlığa ithafen yazdım. Tam olarak ne yazıyor bilmiyorum fakat Google'da böyle bir şey çıktı karşıma, bunu da sorgulayabilirsiniz mesela.

Eki Görüntüle 908568

Orada bildiğimiz sorgulamaktan bahsetmemekte. Allah'ın emrettiği farzları ( hac, zekat vb.) olayları sorgulamaktan bahsediyor. Mesela hac yılda 1 kere yapılır, neden yılda 1 kere yapılır diye sorgulama demek istiyor. Yoksa bir çok ayette sorgula ve düşün geçer.

Orada bildiğimiz sorgulamaktan bahsetmemekte. Allah'ın emrettiği farzları ( hac, zekat vb.) olayları sorgulamaktan bahsediyor. Mesela hac yılda 1 kere yapılır, neden yılda 1 kere yapılır diye sorgulama demek istiyor. Yoksa bir çok ayette sorgula ve düşün geçer.
Neden Hac'ın yılda 1 kere yapıldığını sorgulamayayım?

Bunu da sorgulayın dedim, "İslam bize sorgulamayın diyor!" manasında yazmadım. Zaten gereksiz oldu.

Hocam böyle devam edersem farklı bir dine inanacağım veya ateist olacağım. Bilmiyorum ne yapsam. Kafam karıştı.
Dostum şimdi büyük ihtimalle bu işlerden biraz çekiniyorsundur. Genellikle ülkemizde büyütüldüğümüz ortam dindardır. (Ama 5 vakit namaz kılan yoktur) Sana tavsiyem araştır. Arkadaşın dediği gibi kanallara bak. Kararı kendin ver.

Not: Sözler Köşkü edepsizlerini izleme dostum.

Tam yerine yazdınız hocam kusura bakmayın ama bu soru buraya ayit değil maalesef. Buradaki arkadaşların diyeceği tek çözüm kolay yoldur. Ama doğruluk her zaman zahmet ister.

@348606 sizin düşüncelerinize etki etmek istemem açıkçası. Kendiniz bulup kendiniz görmeniz daha iyi olabilir. Fakat araştırırken neden koç geldiğini vesaire de araştır ki iki taraftan da düşüncelerin yanıt bulsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı