İslam'ı çok sorguluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dini kitapların da bir insan tarafından yazıldığı zaten yaygın bir bilgi dünya çapında. Yakında bu dinlere de inananlar kalmayacak, sürü psikolojisi ile ilerliyor insanlar.
Türkiye'de bilinmiyor işte, bunların önünü açan 80 şeytanı ve şimdiki iktidarın izlediği politika sağ olsun insanlar hala saçma sapan şeyler inanıyorlar.

Tamam o zaman:
kebabwaffe'ye inanmayanları öldürün, kebabwaffe'den dönenleri öldürün.
"Dinini değiştireni öldürün. (Buhari, Cihad, 149)"
Kebab'ı anlayasınız diye onu X dilinde indirdik.
"Biz onu, akıl erdiresiniz diye Arapça bir Kur’an olarak indirdik. (Yusuf/2)"
Enfal 65'te inananların 1'e 100 olduğu söylenirken Enfal 66'ta bunun 1'e 2 olması falan uzar gider işte.
Orada inanmayanları değil ,değiştirenleri öldürün yazıyor.

Dini kitapların da bir insan tarafından yazıldığı zaten yaygın bir bilgi dünya çapında. Yakında bu dinlere de inananlar kalmayacak, sürü psikolojisi ile ilerliyor insanlar. Zamanında nasıl Zeus'a tapanlar vardı ve bittilerse Allah olsun Yehova olsun ona da tapanlar bitecek. İnanan insanlara da bir lafım yok, herkesin kendi tercihi sonuçta.
İnananlara lafım yok. Ama inançları bitecek? Oysaki inananlara göre dünyanın sonuna kadar varlığı korunacak bir din İslam? İnananların dini argümanları dayatması nasıl yanlışsa inananların inancına mutlak yanlış gözüyle bakmanız bir sonu olduğunu ve inananların gerizekalı olduğunu düşünen tarzda düşünce yapınız da yanlış?

Vereceğimiz cevap çok basitken dini tartışma çıkmış niyeyse. Kendi sorgulayacak inancını seçecek. Bu kadar.

Bu dünyaya gelme amacımızın rahatlama olduğunu kim söyledi? Amacımız ahirete hazırlanmak.
Hazırlanırken dünya içinde çalışmak.
Yarın ölcekmiş gibi ahiret için.
Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalış.
Bana göre ahiret, insanların ölümü kaldıramayıp ona anlam yüklemesidir. Hayatın anlamı bir daha olmayışındandır.

İnananlara lafım yok. Ama inançları bitecek? Oysaki inananlara göre dünyanın sonuna kadar varlığı korunacak bir din İslam? İnananların dini argümanları dayatması nasıl yanlışsa inananların inancına mutlak yanlış gözüyle bakmanız bir sonu olduğunu ve inananların gerizekalı olduğunu düşünen tarzda düşünce yapınız da yanlış?
Bu senin fikrin, ben kimseyi bir dine inandı diye aptal veya gerizekalı olarak nitelendirmedim. Ben inandıklarının doğru olmadığını düşünüyorum, bunu belirtmemde bir sakınca mı var?

Vereceğimiz cevap çok basitken dini tartışma çıkmış niyeyse. Kendi sorgulayacak inancını seçecek. Bu kadar.

Biliyordum zaten dinle ilgili açılan her konu tartışmaya dönüyor ve cevap yazıp alıntıya cevap vermezsen yenilmiş oluyorsun.
Bana göre ahiret, insanların ölümü kaldıramayıp ona anlam yüklemesidir. Hayatın anlamı bir daha olmayışındandır.

Tamam o zaman bana görede böyle. İnancına karışmam. Hayırlı ömürler.:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı