İslam'ı çok sorguluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FISTIK SARMA

Centipat
Yer
Pastane
Kuranı kim yazdı? Kim ayetleri yazdı? Kim kitap haline getirdi? Kim çoğalttı? Kim dağıttı?

unutmayın tarihi kazananlar yazar.

Sen bir Kur-an suresi gibi bir sure getirmeye çalış. Onun gibi manalı cümleler anlat.
(Buradan sonrasına ödevim bitince devam ederim süresi dolacak)

Makaleler
2
Sen bir Kur-an suresi gibi bir sure getirmeye çalış. Onun gibi manalı cümleler anlat.
İnsanları dinden soğutan bu düşünce yapısı. Karşındaki adam iyi bir edebiyatçı olmayabilir. Edebiyata ilgisi olmayabilir. Kuran ona göre bir anlam ifade etmiyor veyahut da edebi bir metin olarak gelmiyor olabilir. İnanmayanları inandığınız dini argümanlarla inanmaya zorlamanız onlar için anlam ifade etmeyebilir. Burada kimseyi iman ettirmeye veya dininden soğutmaya çalışmıyoruz. Burada konumuz islamın sorgulamaya yaklaşımı. Lütfen bu hususta dikkatli olalım

dakovey

Hectopat
Makaleler
1

Herhangi bir edebi kitabı okursanız, özellikle Rus klasiklerini çok daha manalı cümleler olduğunu görürsünüz.

Bu arada konuyu takip eden arkadaşlara iki tane film önereyim. Biri komedi dalında Life of Brian, diğeri biraz daha felsefi bir film olan The Man from Earth.

kebabwaffe

Hectopat
Tamam o zaman:
kebabwaffe'ye inanmayanları öldürün, kebabwaffe'den dönenleri öldürün.
"Dinini değiştireni öldürün. (Buhari, Cihad, 149)"
Kebab'ı anlayasınız diye onu X dilinde indirdik.
"Biz onu, akıl erdiresiniz diye Arapça bir Kur’an olarak indirdik. (Yusuf/2)"
Enfal 65'te inananların 1'e 100 olduğu söylenirken Enfal 66'ta bunun 1'e 2 olması falan uzar gider işte.

KS
Kurosaki-san

Kurosaki-san

Picopat
Ekran Alıntısı.PNG

Hele bunun gibi durumlar beni daha çok karmaşaya sokuyor.

Rashmore

Hectopat
Makaleler
53
Yer
@bluebard
Dini kitapların da bir insan tarafından yazıldığı zaten yaygın bir bilgi dünya çapında. Yakında bu dinlere de inananlar kalmayacak, sürü psikolojisi ile ilerliyor insanlar. Zamanında nasıl Zeus'a tapanlar vardı ve bittilerse Allah olsun Yehova olsun ona da tapanlar bitecek. İnanan insanlara da bir lafım yok, herkesin kendi tercihi sonuçta.

Celal coşkun

Centipat
Gerçekten aklım çok karıştı ben aslında konunun izleyicisiydim ama kafam karıştı ben bir yaratıcının olduğuna inanıyorum yani şu anda Allahın varlığına inanıyorum bizi terbiye etmesi için bize doğru yolu göstermesi için bir peygamberli gönderdiğine inanıyorum bu peygamberlerin mucizesine inanıyorum Allahın gücü ve kudretinede inanıyorum ama Kuranı kerim e bilmiyorum bana mantıklı gelmiyor bazı şeyler gerçekten kafam çok karışık umarım böyle diyerek de günaha girmiyorumdur biraz beni aydınlatın abiler ya normalde 2-3 yıl önce namazını kılan orucunu tutan biriydim ama liseye geçtikten sonra bi değiştim dinden uzaklaştım cumalara bile gitmemeye başladım neden böyle oldu gerçekten anlamadım

Kdr8070

Hectopat
Makaleler
1
Belirli zamanlarda bende sorgulasam da pekte aynı yoldan dışarı çık(a)mıyorum. Bu yüzden konuya tepkim:
Dvl6Kg4WoAAf2Q2.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı