İslam dinini çok sorguluyorum

• Konuyu başlatan 348606
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 230
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok hayır hocam, çok ciddiyim sizi takdir ettiğim için motivasyon vermeye çalıştım, dediğim kanala göz atmayı unutmayın.
Kesinlikle bakacağım. Teşekkürler tavsiyeleriniz için. Ama yine de tatmin olmadım, daha birçok kişinin fikrini alacağım. :)

Demek istediğimi anladın fakat yine de soracaksın değil mi? :D
Tabii. : D

Bak şimdi, eğer bir din "onu sorgulama, bunu sorgulama." diyorsa insan şüpheye düşer.
"Sorgulasak bir yanlışlık mı bulacağız acaba muaaaa?!!!" der insan.
Sen doğru düzgün açıklamadığın sürece, sen ne dersen de o insan ikna olmayacaktır.

Hocam böyle devam edersem farklı bir dine inanacağım veya ateist olacağım. Bilmiyorum ne yapsam. Kafam karıştı.
Bence başka insanların kafanızı karıştırmasına izin vermeyin, siz kendi kararınız ile araştırmanızı yapın, inanmak istediğiniz şeye inanın. Başka insanların düşünceleri ile yola çıkmayın.

Sorgula, sorgula ki doğruları öğrenesin. Sorgulamadan koyun gibi yaşayan insanları,devletleri görüyoruz ne haldeler. Doğru yoldasın.

Yani gerçekten anlamıyorum. Hz. Alinin bir sözü var. Bir rabsiz diyor ki eğer senin. Dediğin doğru ise iyi bir insan olarak ölürüm ama benim dediğim doğru ise senn ne yapacaksın?

İslam kesin hüküm veriyor o yüzden saçma geliyor bana. Alkol yasaksa depresyonda ki kişi intihar eder, diş ağrısı çeken sigara içemez. Cinsel hisler bastırılırsa tecavüz ve taciz patlar.

Allah namaza ihtiyaç duyuyorsa vay halimize. "Günde 30 dakika zor değil işlerinize ara verip kılın." diyorlar ya genelde, 30 dakika insanlara yardım etseniz daha iyi olur. Gidin çöp toplayın yaşlılalara hastalara falan yardımcı olun 30 dakika. Tanrı daha razı olur eminim ben.

Dediğin Hz. İbrahim olayı bu arada. Hayvan olarak Koç indi diye biliyorum. Ben tutup da bir canlıyı Tanrı istedi diye öldürmem. Bu çok canice değil mi? Yemek için öldürürüm hayatta kalmak için yapmak zorundayım zaten. Amerika da magma içine çocukları atıp yaratıcı kızar diyenle aynı zihniyet değil mi? İğrenç bu.

Hocam böyle devam edersem farklı bir dine inanacağım veya ateist olacağım. Bilmiyorum ne yapsam. Kafam karıştı.
Farklı bir dine inanmak, ya da inançsız olmak size kalmış bir şey.
Kimse size siz ateist olduğunuz için sövmeyecek merak etmeyin.
Ha bak ne olur en fazla, eğer açık açık "Ateistim len ben." dersen, Müslümanlar ile aranda öyle böyle bir şey olabilir. (Gerçek hayatta diyorum, forumda kimse sizi sırf dininiz yüzünden dışlayamaz.)
Ama bu sorgulamaman ya da ateist olmaman için bir engel değil.

İslam kesin hüküm veriyor o yüzden saçma geliyor bana. Alkol yasaksa depresyonda ki kişi intihar eder, diş ağrısı çeken sigara içemez. Cinsel hisler bastırılırsa tecavüz ve taciz patlar.

Allah namaza ihtiyaç duyuyorsa vay halimize. "Günde 30 dakika zor değil işlerinize ara verip kılın." diyorlar ya genelde, 30 dakika insanlara yardım etseniz daha iyi olur. Gidin çöp toplayın yaşlılalara hastalara falan yardımcı olun 30 dakika. Tanrı daha razı olur eminim ben.

Dediğin Hz. İbrahim olayı bu arada. Hayvan olarak Koç indi diye biliyorum. Ben tutup da bir canlıyı Tanrı istedi diye öldürmem. Bu çok canice değil mi? Yemek için öldürürüm hayatta kalmak için yapmak zorundayım zaten. Amerika da magma içine çocukları atıp yaratıcı kızar diyenle aynı zihniyet değil mi? İğrenç bu.
Ömer Hayyam 😳

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı