İslam dinini çok sorguluyorum

• Konuyu başlatan 348606
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 230
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gençler nacizane şunu da sorgulayın.
A kişisi : Namazını kılar,zinadan kaçar,alkol kullanmaz.
Öldükten sonra Allah yoksa,cennet cehennem yoksa bile ne kaybeder ki?
B kişisi : Herşey serbest.
Öldükten sonra Allah yoksa,cennet cehennem hiçbirşey kaybetmez ve dünyada yaptıkları ile rahat rahat yatar.

Ama ya varsa ölümden sonra yaşam? Sorgulayın ama çok yönlü. Hayırlı haftasonları dostlar.
Bu dünyanın en saçma argümanı. Kardeşim ben bunu düşünerek inansam kalpten inanmamki, ayrıca görüyorumki sen de kalpten inanmıyosun. İslam eğer cennet veya cehennem yazmasaydı kimse inanmazdı, herkes çıkarı için inanıyor.

İslamda bir konu daha var kadınların ikinci planda olması, sanki kadınlar erkeklerin malıymış gibi davranılıyor. Örneğin cennette erkeklerin cinsel ihtiyacını gidermesi için huri var ama kadınlar için nuri yok. Döv ayeti de cabası.

Allah Allah, peygamberde veda hutbesinde "Kadınlar size Allah'ın emanetidir." diyor. :)

Öldükten sonra Allah yoksa,cennet cehennem hiçbirşey kaybetmez ve dünyada yaptıkları ile rahat rahat yatar.

Ama ya varsa ölümden sonra yaşam? Sorgulayın ama çok yönlü. Hayırlı haftasonları dostlar.
Şüpheniz varsa inanmayın zaten, ya varsa diyerekten iman etmekle inançsızlık aynı şey.

Merhabalar bay ve bayanlar. Öncelikle müslüman'ım, onu belirtelim. İslam, din olarak gerçekçi bir din olduğunu sanmıyorum. Mesela cinsel ilişkiye girmek günahtır. Ama cinsellik doğanın bir parçası, bunun için evlenmenin zorunlu olması saçma geliyor. Başka bir örnek vereceksek adını hatırlamadığım bir peygamber vardı. Sürekli oğlunun boğazını kestiği bir rüya görürmüş ve bunu Allah'tan onun yapmasını istediğini düşünmüyormuş. Bir gün oğlunun boğazını keserken bıçak kesmemiş ve Allah gökten ona koyun mu inek miydi tam hatırlamıyorum ama onu kurban etmesi için bir hayvan gönderiyordu. Bunlar gerçekten saçma geliyor bana. Beni aydınlatır mısınız?

Ben görüşlerimi yazacağım başka bir şey demeyeceğim. Sonuçta bu bir din. Kuralları değiştirilemeyen ve sorgulanamayan bir yapı. Cinselliğe gelirsek bu bir kural ve senin bunu doğru veya yanlış görmen sadece senin fikirlerini değiştirir. Haram iş yaparsın ve günahı çok büyük. Ama yapmakta özgürsün. O anlattığın şey İbrahim peygamberin olayı. Kısacası olay şu. Allah'a çocuğu olması için dua ediyor ve Allah ona birkaç tane çocuk bahşediyor. Sonra İbrahim peygamber bunu unutuyor ve rüyasından Allah tarafından söz verdiği hatırlanıyor. O da sözünü yerine getirirken gökten bir sayıda koyun geliyor ve vahiy olarak oğlunu değil bu koyunları kurban etmesi isteniyor olay bu. Yani dediğim gibi bu bir din. Kuralları olan bir yapı. Araştırabilirsin ama tek başına yanlış sorgulama yaparsan yanlış yollara girebilirsin. Sana fikir verebildiysem ne mutlu bana. :)

Ama ya varsa ölümden sonra yaşam? Kaybedilecekleri bir düşünsenize .Sorgulayın ama çok yönlü. Hayırlı haftasonları dostlar.
Böyle birşey için Allaha inanırsan kalpten inanmış olmazsın. Sadece kalpten inananlar Cennet'e girebilir.

Daha dini doğru düzgün öğrenmeden laf atanlar var. Dini önce adam gibi öğrenin öyle sorgulayın.

İnsanı insan yapan nefsine sahip olabilecek iradeye sahip olmasıdır. Tanrı nefsimize sahip çıkmamızı emreder. Bizi hayvandan ayıran şey tek odur çünkü. Nefs(hayvan ruhu) bu dünya ya hayvan gibi yaşamak için gelmedik, tanrının kulları olarak yaratıldık. İnkar eden nefsine sahip çıkmaz(hayvan ruhu ile yaşar) iman edip kulluk eden iman (insan) ruhu ile. İkisi de kötü şeyler değil insanın kendi tercihine bağlı. Allah doğru yoldan ayırmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı