İslam dinini çok sorguluyorum

• Konuyu başlatan 348606
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 230
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peygamber diyebilir, ama kuranda ikinci sınıf insan gözüyle bakılıyor. Nisa 34. Ayetti sanırım kadınları dövün diyen.

Hayır aslında, tefsiri okursanız ne demek istediğini anlarsınız.

Siz istediniz,
1. Evrim kesin bir gerçekliktir, doğa yasasıdır.
2. Evrime inanmayanlar demiş, evrim inanç meselesi değildir.
3. Evrimi reddedenler genelde yobaz oluyor zaten.
4. Evrimi ateizme delil gösteren 1 kişiye bile denk gelmedim. Birisi tanrı ile alakalı, diğeri bilim. Ne alaka?
5. Evrime dair bilimsel bir veri yok diyor, ama Google Akademik'te bile binlerce makale var.
1615016928630.png

Neredeyse 6 milyon makale. Doğru, delil yoktu.
7. Evrim sanki bilimselmiş gibi diyor, ama zaten bilimsel bir kavram.
8. Evrim laboratuvarda gözlemlenebilmiştir. Tek hücreliler 60 gün gibi çok kısa bir sürede çok hücreliye dönüşmüştür.
9. Basit benzerlik diyor ama evrim bundan çok daha kompleks.

Bakın, bu daha ilk 2 dakika.

Dövmeyi emreden ayeti atarmisin?
Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.
Özellikle arapçasına da baktım, yine aynı anlam. Ha bir de bana ayet soruyor :D daha kuranı okumamışsın dini savunuyorsun.

Arkadaşlar hepiniz bir yorum yazıyorsunuz ama yorumun devamı yok bir arkadaş kadın 2. planda demiş. Öyle bir şey ne bir hadiste ne de bir Kur'an ayetinde geçer lütfen gözünüzü seviyim. Bazı ayetlerde anlam derin ve bunu anlamamız bazen mümkün olmuyor. Onun için Kur'anda derin anlamı olan derslere bakmalısınız.

Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.
Özellikle arapçasına da baktım, yine aynı anlam. Ha bir de bana ayet soruyor :D daha kuranı okumamışsın dini savunuyorsun.

Dövme tedbiri ve hükmünün –bu âyet dışında– en önemli dayanağı ilgili hadislerdir. Bu hadislerin, aksini söyleyen rivayetlere nisbetle daha sahih ve sağlam olanlarında Peygamberimiz kadınların dövülmesini menetmekte, eşlerini dövenlere “hayırsız” demekte, bu davranışla aynı yuvayı ve yatağı paylaşmanın bağdaşmazlığına, insanî ve ahlâkî olmadığına dikkat çekmektedir (Buhârî, “Nikâh”, 93). Bu âyetin geliş sebebi olarak zikredilen bir olay da, esasen Araplar’da âdet haline gelmiş bulunan kadın dövme eylemine Hz. Peygamber’in olumsuz bakışını ve bunu ortadan kaldırma iradesini yansıtmaktadır (bk. Cessâs, II, 188; Ebû Bekir İbnü’l-Arabî, I, 415).

**Bu âyetin geliş sebebi olarak zikredilen bir olay da, esasen Araplar’da âdet haline gelmiş bulunan kadın dövme eylemine Hz. Peygamber’in olumsuz bakışını ve bunu ortadan kaldırma iradesini yansıtmaktadır**

Girerim, sonuçta 2 tarafın da rızası var değil mi?
Sağlığın için zararlı. Zararlı diye yasak zaten.
Siz istediniz,
1. Evrim kesin bir gerçekliktir, doğa yasasıdır.
2. Evrime inanmayanlar demiş, evrim inanç meselesi değildir.
3. Evrimi reddedenler genelde yobaz oluyor zaten.
4. Evrimi ateizme delil gösteren 1 kişiye bile denk gelmedim. Birisi tanrı ile alakalı, diğeri bilim. Ne alaka?
5. Evrime dair bilimsel bir veri yok diyor, ama Google Akademik'te bile binlerce makale var.
Eki Görüntüle 908709
Neredeyse 6 milyon makale. Doğru, delil yoktu.
7. Evrim sanki bilimselmiş gibi diyor, ama zaten bilimsel bir kavram.
8. Evrim laboratuvarda gözlemlenebilmiştir. Tek hücreliler 60 gün gibi çok kısa bir sürede çok hücreliye dönüşmüştür.
9. Basit benzerlik diyor ama evrim bundan çok daha kompleks.

Bakın, bu daha ilk 2 dakika.
Evrim müthiş

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    367,6 KB · Görüntüleme: 35
  • png.jpg
    png.jpg
    7,4 KB · Görüntüleme: 32
Birincisi cinsel ilişki günah değildir, eğer olsaydı insan soyu HZ Adem'den itibaren biterdi.
İkincisi ise sorgulaman lazım zaten, hacıydı hocaydı diyerek dinlemek yerine Kur'an'ın kendisini kendin yorumlaman bence çok güzel bir şey. Ahirette sınav Kur'an a ne kadar uyduğun olacak, hocaya değil.
Üçüncüsü o kurban etme meselesi ise irade ve sağlamlık testi olarak geçiyor bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı