İslam dinini çok sorguluyorum

• Konuyu başlatan 348606
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 230
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Rules006 Hocam bir şey mi diyeceksiniz?

Zararlı falan değil. Nerden uyduruyorsunuz bunları? Neyse. Mevlana ne demiş, ''Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol''. Ben bırakıyorum bu tartışmayı.
Bunu ben demedim zeki arkadaşım üstteki arkadaş söyledi ben de bunu sorguladım.

Bakın hocam, tefsir diye bir şey var orayı okumanız gerekiyor. Boşuna mı koyulmuş oraya? Tefsiri okusanız neden öyle denildiğini anlayacaksınız fakat siz mealde takıldınız.
Okudum hocam okudummmm diyanetin tesfirini okudum. Bakın hatta ilk cümleden bile anlaşılıyor.
nisa suresi, 34.ayet, diyanet çevirisi:

allah'ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü...

Modaratörler konuyu kilitleyin lütfen.

Konu kilitlenecek bir olay olmadı ki insanlar saygılı bir şekilde tartışıyor birkaç arkadaş cevap veremiyeceği sorular ile dalga geçmeye çalışıyor o kadar.

Okudum hocam okudummmm diyanetin tesfirini okudum. Bakın hatta ilk cümleden bile anlaşılıyor.

O meal :). Yeşil kısmı okumanız gerekiyor.

Kanka sen MEAL'ini okuyorsun. Tefsir bir ders. Kuran ın anlamını açıklayan ders. Yani altta senin bilmediğin şeyler olabilir.

@348606 bence bizi takma dostum, ne bizi ne de evrimi savunan arkadaşları. Çünkü biz kendimizi onlar da kendisini haklı olarak görüyor. Düşüncelerine etki edebiliriz. En iyisi kendi düşüncelerini ve iradeni koyarak araştırman.
Çok doğru söyledi MEAL oku. Düşüncenle ters düşen yerin Tefsir dersine bak bitti gitti. Artık oradan ne çıkarırsan odur. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı