İslam ülkeleri neden geri kaldı ve gelişmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnancı koyamayacağın yerde koymaya çalışırsan, inancını aşırılaştırıp akıl ve mantığı kullanmazsan her devletin sonu böyledir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Çok boş bir tartışma dönmüş yine. Herkesin dini/mensubu kendine size ne?

Bu geri kalmışlığın eğitim ile alakalı olduğunu düşünüyorum ve tabii ki başımızda ki ülkeyi kendi değiştirdiği şeriat ile yöneten boş yöneticiler. Bunun cevabı bu, bunu İslam vb. başka bir dine yüklemek aşırı saçma. Yükleyenler var okudum tüm mesajları cidden bir şey demiyorum. Sırf şu başımızda ki yöneticiler ve bizim tembelligimiz yüzünden gelişemiyoruz ve bu gidişle de avucumuzu yalarız.

İlim Çin'de bile olsa alınız diyen Peygamber'in peşinden gitmek yerine kendi dinlerini uyduran siyasetçilerin, şeyhlerin peşinden gittiklerinden ötürü olduğunu düşünüyorum. Öyle ki İslam medeniyeti ve bilimi, ortaya mezhepler çıktığından beri günyüzü görmüyor.

Ne kadar anlatsanda bu cahiller anlamaz asıl kendileri yobazlar. İslam lafını duyunca kuduruyorlar.

İlim Çin'de bile olsa alınız diyen Peygamber'in peşinden gitmek yerine kendi dinlerini uyduran siyasetçilerin, şeyhlerin peşinden gittiklerinden ötürü olduğunu düşünüyorum. Öyle ki İslam medeniyeti ve bilimi, ortaya mezhepler çıktığından beri gün yüzü görmüyor.
Ayni peygamberin hangi kadinlarla iliskiye girmesinin uygun oldugu bilgisi de es gecilmemis.
Neyin onemli, neyin onemsiz oldugu konusunda hatlar karismis olabilir.
Ayrica takipcilerinin davranisini ongoremeyen din, evreni yaratabilecek kudret tarafindan gonderilmis olamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı