İslam'a göre erkekler kadınlara şiddet uygulama hakkına sahip midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tefsir zaten yorumlama demek. YouTube'da bir hoca dövme var diyor bir hoca yok diyor. Eee farklı tefsirler oluştu.
Hocaların ne dediği umurumda değil. Kaç kez söyleyeceğim daha. O hocalar zaten prim için kendileri dini yorumlayanlardır.
Ulen ayetin çevirisi "dövün." diyor, burada adamlar "Dövemezsin, el kaldıramazsın." diyor.
Dövün diyor ulan dövün diyor.
Çevirmenler yanlış çevirdi de bi' siz mi doğru çeviriyorsunuz?
Herhalde yazdıklarıma bakmadınız. O kelimenin kaç anlama sahip olduğundan haberiniz var mı peki?
Yani bu hikayeye göre oradaki "darabe" fiili dövmek anlamına gelmek.
Evet o videoyu da gördüm. Bu adam o kısma körü körüne inanmış. Ancak darabenin sadece tek anlamını olduğu şekilde değerlendirmiş. Oysaki kaç tane kadın erkek eşitliği söyleyen ayet var. Adam kendi istediği gibi yorumlamış işte. Yazımda da dedim.
Hocam cevabı kendiniz vermişsiniz.
Evet biliyorum, bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Bir kelimenin farklı anlamlar içerdiği sebebiyle arkadaşlar anlamadıklarını söylüyor. Anlatıyoruz, yine aynı argümanı bize sunuyorlar. Kısır bir döngü yolu ile tartışma.

Hocalarım herkes kendi Allah'ına inansın. Şimdi 1 saat daha insan aydınlatmaya çalışmayacağım. Herkes kendine göre yorumlasın, ona insansın. İyi akşamlar.

Sadece başlıkta ki soruna cevap veriyorum. Hayır, kimse kimseye şiddet uygulama hakkına sahip değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı