İslam dinini çok sorguluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OXG OpenRush

Picopat
Katılım
4 Ağustos 2020
Mesajlar
653
Makaleler
1
Çözümler
5
Yer
/home/Sehrail
Hayır hocam, Allah'a iman etmeyenlerin yani kafirlerin giremeyeceği yazıyor. Allah'ı inkar etmediğin sürece müslüman olmasan bile cennete girebileceksin. Açıkçası cehenneme gitmek o kadar da kolay değil bile diyebiliriz Kuran'a göre :D tabii bunu kafir olmayanlar adına söylüyorum. Allah Kuran'da açıkça kafirlere savaş açmış.

Kafir: İslam'ın şartlarına uymayan kişi. Yani şöyle bir şey diyemezsin "ben allaha inanıyorum ama muhammede inanmıyorum bana göre mantıksız"
 

LAglace

Kilopat
Katılım
27 Ocak 2016
Mesajlar
1.809
Çözümler
7
Kafir: İslam'ın şartlarına uymayan kişi. Yani şöyle bir şey diyemezsin "ben Allah'a inanıyorum ama Muhammed'e inanmıyorum bana göre mantıksız"

Allah'a inanıyorsan Muhammed'e de inanacaksın, Allah'a inanıp da Muhammed'ine inanmıyorsan zaten kafir sayılırsın, çünkü Allah'ın sözüne itibar etmemiş olursun, yani söylediğinizde haklısınız, kafir dediğin Allah'ı da Muhammed'i de inkar eder.
 

OXG OpenRush

Picopat
Katılım
4 Ağustos 2020
Mesajlar
653
Makaleler
1
Çözümler
5
Yer
/home/Sehrail

"Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allah'tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allah'ın bir emâneti olarak aldınız."

"sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım."

babam beni istemediğim hâlde amcamın oğluyla evlendirdi." Hz. Muhammed derhal kızın babasını çağırdı: "kızını, istemediği halde bir başkasıyla evlendirmeye zorlayamazsın."
 

Kendomen

Kilopat
Katılım
1 Mart 2015
Mesajlar
1.482
Makaleler
4
Çözümler
3
Nisa 34'ü tefsirle açıklayan arkadaşlar kimin tefsirini dikkate alıyorlar merak ettim. Mesela ben Kurtubi, Taberi, Fahrettin Razi, Celaleyn, İbn-i Kesir gibi büyük İslam alimlerinin tefsirlerine bakıyorum hepsi bu ayetteki darabe kelimesini dövün olarak almış.
 

RamazanQs

Picopat
Katılım
24 Kasım 2020
Mesajlar
250
Onu da şöyle açıklayacağım bu son yorumumdur. Tüm dini kitaplar Allah tarafından bir peygambere indirildi. Bu kitaplar ise (kuran hariç) o topluluklar tarafından kendi kurallarınca düzenledi ve şu an dünyada 7 tane incil var. Bunların anlamını az buçuk İslam'la uğraşan kişiler biliyor ve buna göre yorum yapıyorlar. Yani Allah var diyoruz. Peki Allah'ın indirdiği fakat senin benim gibi bir insan tarafından düzenlenen şey ne kadar doğru olabilir.

Dostum tüm dinler İslam'ın değiştirilmiş versiyonu değil? Ve anlayamadığım şey nereden biliyorsun İslam'ın insanlar tarafından yazılmadığını? Düşün şimdi biri yanına geliyor sana bir kitap gösterip bunu bana tanrı gönderdi o görünmüyor ama bana gönderdi size bu kitabı öğretmem için cidden tamam deyip o dine inanır mıydın? Böyle bir şey başına gelse 100% bu adam yazmış bu kitabı derdin değil mi?
 

OXG OpenRush

Picopat
Katılım
4 Ağustos 2020
Mesajlar
653
Makaleler
1
Çözümler
5
Yer
/home/Sehrail
Allah'a inanıyorsan Muhammed'e de inanacaksın, Allah'a inanıp da muhammed'ine inanmıyorsan zaten kafir sayılırsın, çünkü Allah'ın sözüne itibar etmemiş olursun, yani söylediğinizde haklısınız, kafir dediğin Allah'ı da Muhammed'i de inkar eder.

Kuran-ı Kerim'deki 1 kelimeyi bile inkar etmek kafir ediyor :) ya da abdestsiz namaz kılmak, Hz. Muhammedin ve Allah'ın Emir ettiği şeyleri yapmayacaksan bile inkar etmemen lazım, günahkarlık ayrı, kafirlik ayrı.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yukarı