İslam dinini çok sorguluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MetinMumcu

Centipat
Katılım
8 Ekim 2020
Mesajlar
1.533
Çözümler
1
Yer
İzmir
Benim diyeceğim tek şey var bildiğimiz gibi ne kadar iyi bir insan olsa bile müslüman değilse cennete giremez değil mi? Yabancı ülkelerde doğan bir çocuk ailesinin dini neyse o dini öğrenir siz Türkiye'de doğmasanız ve aileniz müslüman olmasa İslam'a inanmazsınız buna çoğu hocanın vs. cevabı araştırıp dinin doğru din olduğunu öğrenebilirler olur ve müslümanların diyor ve müslümanlara göre İslam en kusursuz din gerçek din vs. peki dünyada ki tüm dinleri okuyup öğrenip sonra karar verdiniz mi İslam'ın gerçek ve doğru din olduğuna? Tanrı daha kendi dinine inananların müslümanların diğer dinleri araştırmamasına rağmen diğer insanların İslam dinini bulup inanmasını bekleyebilir? Bu anlattıklarımdan dolayı İslam'ın gerçek olduğuna 100% emin olsam bile karşı çıkar inanmazdım.

Onu da şöyle açıklayacağım bu son yorumumdur. Tüm dini kitaplar Allah tarafından bir peygambere indirildi. Bu kitaplar ise (kuran hariç) o topluluklar tarafından kendi kurallarınca düzenledi ve şu an dünyada 7 tane İncil var. Bunların anlamını az buçuk İslam'la uğraşan kişiler biliyor ve buna göre yorum yapıyorlar. Yani Allah var diyoruz. Peki Allah'ın indirdiği fakat senin benim gibi bir insan tarafından düzenlenen şey ne kadar doğru olabilir.
 

LAglace

Kilopat
Katılım
27 Ocak 2016
Mesajlar
1.809
Çözümler
7
Kitapta bariz bir şekilde Müslümanlar hariç kimsenin giremeyeceği yazıyor.

Hayır hocam, Allah'a iman etmeyenlerin yani kafirlerin giremeyeceği yazıyor. Allah'ı inkar etmediğin sürece Müslüman olmasan bile cennete girebileceksin. Açıkçası cehenneme gitmek o kadar da kolay değil bile diyebiliriz Kuran'a göre :D Tabii bunu kafir olmayanlar adına söylüyorum. Allah Kuran'da açıkça kafirlere savaş açmış.
 

deleted

Kilopat
Katılım
28 Kasım 2014
Mesajlar
3.080
Çözümler
47
Sadece İslam'ı değil, diğer dinleri de sorgula. Gerek semavi, gerek diğerleri. Zaten çoğunun birbiriyle bağlantılı, hatta bazen kopyası olduğunu göreceksin.

Ayrıca sana yanlış gelenleri değil, doğruları da sorgula. Sadece yanlışları sorgulamak, sana doğru gelen yanlışları "kanıksamanın" sonucu değil midir?

Sana yol gösterecek olan ancak ve ancak senin mantığındır. Aksi halde başkalarının gösterdiği ışığın yolunu aydınlatmasına mahkum kalırsın.
 

LAglace

Kilopat
Katılım
27 Ocak 2016
Mesajlar
1.809
Çözümler
7
Nası bi düşünce şekli bu? Sorgulayan ateist mi olcak illa?

Neyden bahsettiğimi siz anlayamazsınız, çünkü sorgulayabilen bir kesim değilsiniz. Buradan size ekmek çıkmaz, sorgulamaktan korktuğunuz için başkasına da engel olmayın, sorgulasaydınız siz de farkına varırdınız zaten.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı